Haber Detayı
08 Mayıs 2019 - Çarşamba 21:16 Bu haber 908 kez okundu
 
Enginyurt: Görüşmez, görüşemez
Yenilenme kararı alınan İstanbul seçimleri için AK Parti ve HDP’nin ittifak yapacağı iddialarına sert tepki gösteren MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Hiç kimse HDP denen bu hain yapılarla, memleket bekası için görüşmez görüşemez.” dedi.
SİYASET Haberi
Enginyurt: Görüşmez, görüşemez

Enginyurt o iddialara sert tepki gösterdi. YSK tarafından usulsüzlük yapıldığı tespit edilerek yenilenme kararı alınan İstanbul’da seçimleri için açıklama yapan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Cumhur İttifakı olarak İstanbul’u teslim etmeyeceklerini söyledi.

Sosyal medyadan İstanbul seçimlerine yönelik açıklamalarda bulunan Enginyurt, “Apo denilen cani bebek katili bir teröristtir. HDP, bu katilin kontrolün de PKK sevicisi bir partidir. Hiç kimse bu hain yapılarla, memleket bekası için görüşmez görüşemez. HDP ve Apo denilen hainlerle bir olanlara, Cenab-ı Allah iki Cihanda huzur vermez.” DEdi.

Cumhur İttifakı olarak İstanbul’u teslim etmeyeceklerini söyleyen Enginyurt, “TKP İstanbul adayını çekti, Komünist ve eyyamcı sanat taifesi destek veriyor, Bağımsız Komünist aday İmamoğlu dedi, HDP, İp, SP zaten dünden hazır. Öyleyse dert etmenize gerek yok, seçimi alırsınız! Cumhur İttifakı olarak kazanmak ve İstanbul’u teslim etmemek de bizim derdimiz.”

Ordu ve Giresunlu milletvekillerini göreve çağıran Enginyurt, “İstanbul’da 700 bin Ordulu, 500 bin Giresunlu var. Cumhur İttifakının Ordu ve Giresun Milletvekilleri, Belediye Başkanları, 23 Haziran’a kadar durmak yok, yola devam. İlk hedef İstanbul. Herkes yatağı yorganı İstanbul’a atsın. Kazanmadan gelmek yok.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Enginyurt:, Görüşmez,, görüşemez,
Yorumlar
Haber Yazılımı