Haber Detayı
03 Temmuz 2018 - Salı 14:48 Bu haber 2122 kez okundu
 
Enginyurt ile Adıgüzel arasında polemik yaşanıyor
CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, MHP Milletvekili Cemal Enginyurt için “Her zaman bildiğimiz Cemal işte. Kendisi okeye dördüncü arıyor. Vatandaşın bir sür sorunu varken, benim de Cemal’den daha büyük sorumlarım var. Sarayın kapısına çadır kuracağım dedi. Fındık sezonu geldi o da artık bir an önce çadır aramaya başlasın. Ortağı AK Parti’nin Habur’da kurduğu çadır mahkemesinin çadırını kullanabilir ”ifadelerini kullandı.
SİYASET Haberi
 Enginyurt ile Adıgüzel arasında polemik yaşanıyor

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, Milletvekili Mustafa Adıgüzel ile ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in hedefinde CHP’yi eleştiren Cemal Enginyurt vardı.

Adıgüzel Enginyurt için şunları söyledi;

Çok talihsiz söylemlerdi. Her zamanki bildiğimiz Cemal işte. Katıldığı televizyon programında ‘Bana kavgacı diyorlar. Üzerinden çok sene geçti. Çok şey değişti’ demişti. Hakikaten değişmiş, daha beter olmuş kendisi. Halen seçim havasından kendisini kurtaramamış. Milletin sorunlarıyla ilgilenmek yerine, okeye dördüncü arıyor. Biz onu yapmayacağız. Ben kendisine bu gibi söylemlerden daha çok, vatandaşın derdiyle ilgilenmesini tavsiye ediyorum. Çünkü ben öyle yapacağım. Vatandaşın bir sürü sorunu varken, benim de Cemal’den daha büyük sorunlarım var.Cemal’den daha fazla derdimiz var bizim. Sarayın kapısına çadır kuracağım dedi. Fındık sezonu geldi o da artık bir an önce çadır aramaya başlasın. Ortağı AK Parti’nin Habur’da kurduğu çadır mahkemesinin çadırını kullanabilir.

Söylediklerinin tamamı yalandır. Aybastı mitinginde benim yapmış olduğum açıklamalar kayıt altındadır. Söylediğine göre ben orada Kürt milliyetçiliği olabilir demişim. Ancak tam tersine PKK’nin Kürt Milliyetçiliğini kullanarak prim yaptığını, karşı da Kürt düşmanlığı yaparak PKK’nın ekmeğine yağ sürdüğünü söyledim.

Yani etnik milliyetçilik değil Türkiye genelinde Türk milliyetçiliği yapmamız gerektiğini ve bunu da en iyi bizim yaptığımızı ifade ettim.

O yüzden bu işleri bıraksınlar vatandaşın sorunlarıyla haşır neşir olsunlar. Hakkımızda ve hakkımda söylediği her şey yalan bir tek şey doğru. Benim için devrimci demiş. Evet devrimciyim. Aynı zamanda cumhuriyetçiyim, halkçıyım, milliyetçiyim, laikim ve devletçiyim”

 

BURASI ŞOV ALANI DEĞİL

 

CHP Genel Başkanı Ordu Milletvekili Seyit Torun’da Enginyurt’un açıklamalarına tepki gösterdi.

Torun,” Seçim sonuçları hakkında bazı arkadaşlarımız değerlendirmelerde bulunmuşlar.Ben herkesi sağduyuya davet ediyorum.BU ülke hepimizin. Bu ülke üzerinde tepineceğimiz alan değil.Herkes haddini ve yerini bilsin.Sokak ağızyla konuşacaklar sokakta kalsın.Devley ağzı ve ülke sorumluluğu ile hareketedilecekse de o sorumluluğun bilincinde olsunlar.Buralar sov alanı değildir. Biz sorumluluğumuz biliyoruz”dedi.

 

Kaynak: (Ordu Gazete) - Ordu Gazete Editör:
Etiketler: , Enginyurt, ile, Adıgüzel, arasında, polemik, yaşanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı