Haber Detayı
02 Şubat 2020 - Pazar 22:01 Bu haber 620 kez okundu
 
Enginyurt; Ünye'nin Sorunlarına Sahip Çıkılmalı
Cemal Enginyurt Ünye’de STK’larla buluştu
SİYASET Haberi
Enginyurt; Ünye'nin Sorunlarına Sahip Çıkılmalı

 

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ünye’de muhtarlar, oda ve dernek başkanları ile kahvaltı programında bir araya geldi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde MHP Ünye İlçe Teşkilatı tarafından organize edilen kahvaltı programında Ünye’deki muhtarlar, oda ve dernek başkanları ile bir araya gelerek Ünye’nin sorunları hakkında istişarede bulundu.

Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen istişare toplantısına MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, İkizce Belediye Başkanı Osman Kaygı, MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz, MHP Ünye İlçe Başkanı Hacı Demir, MHP Fatsa İlçe Başkanı Murat Kaçak, Ünye’deki muhtarlar, dernek ve oda başkanları ile partililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Ünye İlçe Başkanı Hacı Demir, şunları söyledi; “Burada bulunan herkesin ortak dedi Ünye’dir. Ünye’mize hizmet etmek amaçlı hepimiz burada toplandık. Burada Ünye için neler yapıldı, neler yapılabilir bunu konuşmak için bu istişare toplantısını düzenledik” dedi.

-“Bu ittifak milletin bekası için uzun vadede kurulmuş bir ittifaktır”-

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, şöyle konuştu; “Öncelikle bayrağımıza kirli ellerini uzatan Yunan Milletvekilini şiddetle kınadığımı özellikle buradan ifade etmek istiyorum. Cumhur İttifakı özellikle 15 Temmuz hain kalkışmasından sonra AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi tabanlarını masa başında değil, sokakta doğal olarak kurduğu bir ittifaktır. İttifakın an felsefesi birlik, beraberlik ve kardeşlik üzerinedir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi bizim beraberliğimiz pazara kadar değil mezara kadardır. Bu ittifak seçim ittifakı değildir. Bu ittifak milletin bekası için, memleketin hayır ve selameti için uzun vadede kurulmuş bir ittifaktır” dedi.

-“Bu kutlu yolda hiçbir makam ve mevkiye talip olmadık”-

Bu kutlu yolda hiçbir makam ve mevkiye talip olmadık diyen MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz, şunları söyledi; “Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak 24 Haziran Seçimlerinde Cumhur İttifakı diye çıktığımız bu kutlu yolda 31 Mart’ta da Türkiye’de, Ünye’de ve Ordu’nun 19 ilçesinde Cumhur İttifakı olarak tekrar sizlerin huzuruna çıkarak oy istedik. 24 Haziran’da sloganımız şuydu, Ordu’nun yürekli sesi Ordu’nun her sorununu gündeme getiren, 19 ilçe ve 900’e yakın mahallesiyle TBMM’de Ordu’nun bütün sorunlarını tek tek kürsüden haykırarak başta Ünye olmak üzere, Altınordu, Fatsa ve 19 ilçemizin mahalleleriyle beraber sesi olan sayın vekilimize sizler huzurunda teşekkür ediyorum. Biz Milliyetçi Hareket Partililer olarak önce ülkem, sonra milletim, sonra partim diyerek çıktığımız bu kutlu yolda hiçbir makam ve mevkiye talip olmadık. Bayrak inmesin, ezan susmasın, vatan bölünmesin diyerek her daim Türk milletinin yanında Türkiye Cumhuriyeti’nin korunması için sizlerden destek istedik” dedi.

-“Cumhur İttifakı’nı Ordu gerçekten iyi anladı”-

Cumhur İttifakı’nı Ordu gerçekten iyi anladı diyen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, şunları söyledi; “Bizler 24 Haziran Seçimleri’nde size bir söz verdik. Dedik ki eğer bizi milletvekili seçerseniz turuncu koltuklarda oturup maaş alıp yan gelip yatan milletvekili olmayacağız dedik. Ordu’nun ve Türkiye’nin hakkını, hukukunu savunmak için gece gündüz mücadele edeceğiz dedik. Ordu’da Milliyetçi Hareket Partisi tarihinin en yüksek oyunu alarak 82 bin oyla milletvekili seçilen bir parti, milletvekilini seçen de sizler oldunuz. Ben 24 Haziran’da Ordu halkına şunu söyledim. Türkiye’ye Recep Tayyip Erdoğan, Ordu’ya Cemal Enginyurt lazım dedim. Beni seçerseniz mecliste sizin adınıza her türlü mücadeleyi veririm dedim. O gün Ordu halkı bana inandı. 17 yıldır Ak Partili ve AK Parti’den başkasına oy vermemiş olmalarına rağmen iki oyun birini, üç oyun birini şahsıma layık görerek benim milletvekili olmamda en büyük pay sahibi AK Partililerdir, huzurlarınızda bir kere daha onlara teşekkür ediyorum. Çünkü Cumhur İttifakı’nı Ordu gerçekten iyi anladı” dedi.

-“Milletin adamı 8 milyon fındık üreticisini görmezden gelmez dedik”-

Enginyurt, fındık konusunda verdiği mücadeleye ilişkin şunları söyledi; “Ordu’nun ve Karadeniz’in en büyük meselesi fındıktır dedik. Fındığımız yerlerde sürünmesin, fındık üreticisinin yüzü gülsün, Cumhurbaşkanımız fındık üreticisinin derdi anlatılırsa ilgilenir dedik. Milletin adamı 8 milyon fındık üreticisini görmezden gelmez dedik. Mitingler yaptık, mecliste konuşmalar yaptık. Televizyon ekranlarında fındığı anlattık. Bütün ilçelerimizde fındığı anlattık. Gazetelerde, sosyal medyalarda fındıkla uğraştık, fındıkla yattık, fındıkla kalktık. Nitekim Sayın Cumhurbaşkanımız sözümüzü duydu. Fındığımıza geçen sene ekim ayının 28’inde 14 lira taban fiyat verdi. Bu sene yine fındık için hep birlikte mücadele ettik. Sayın Cumhurbaşkanımız sesimizi duydu. Ordu fındığına 16.50 lira fiyat verdi.Gelecek senede 20 lira fiyat verebilir. Kendisine huzurlarınızda bir kere daha teşekkür ediyorum” dedi.

-“Ünye’mizin OSB’sini kendimize dert edindik”-

Ünye en kısa zamanda hak ettiği OSB’ye kavuşacak diyen Enginyurt, Ünye OSB hakkında şunları söyledi; “Ünye’mizin OSB’sini kendimize dert edindik. Hiç kimse Ünye OSB’den mecliste tek kelime laf etmemişken çıktık meclis kürsüsüne dedik ki Sanayi Bakanı’nın da huzurunda Altınordu’nun OSB’si var, Fatsa’nın OSB’si var ama Ünye’nin OSB’si yok. Bu büyük bir ayıptır ve bu ayıba son verilmelidir dedik. Meclis kürsüsünden haykırdık. Sanayi Bakanı’na şunu gönül rahatlığıyla söyledik. Ünye, Fatsa ve Altınordu OSB’lerin ihtiyacı olan para 100 milyon, para yok demeyin dedik. Ordu’ya bir stad yaptınız 120 milyon bitmesi için lazım olan para 40 milyon stad hala duruyor. Orayı yapana kadar keşke bu üç ilçeye OSB yapsaydınız da 20 bin insan ekmek sahibi olsaydı dedik. Her gün gündeme taşıdık. OSB’nin inşallah istimlâk problemi çözüldü. Altyapı ihalesi yapılacak. Ünye en kısa zamanda hak ettiği OSB’ye kavuşacak” dedi.

-“Ünye-Akkuş yolunun takipçisiyiz inşallah”-

Enginyurt, Ünye-Akkuş Yoluna hakkında ise şunları söyledi; “Ünye-Akkuş Yolunu mecliste dile getirdik. Yeni proje diye ifade edilen yol Ünye’yi köye döndürür. Niye İnkur, Tekkiraz, Yenikent ve devreden çıkar on binlerce insan göç etmek zorunda kalır mağdur oluruz dedik. Sayın Ulaştırma Bakanına yapacağının en güzel iş Akkuş-Ünye yolunu genişleterek derhal kullanılabilir hale getirmek dedik. Ulaştırma Bakanına teşekkür ediyorum. Karayolları Genel Müdürü ile beraber bu konuda söz verdiler. Ünye-Akkuş yolunun takipçisiyiz inşallah” dedi.

-“Ünyeli hak ettiği Kültür Merkezi’ne kavuşacak”-

Ünye Kültür Merkezi’ne ilişkin Enginyurt şunları söyledi; “Fatsa ve Altınordu’nun Kültür Merkezi var Ünye’de Kültür Merkezi olmadığı için sohbetimizi burada yapıyoruz. İhalesi yapılmış, her şeyi tamamlanmış ama para çıkmamış, müteahhit neredeyse işi fes etme noktasına gelmiş. TBMM’de konuyu gündeme taşıdık, taşımaya devam ediyoruz. AK Parti Milletvekillerimiz de bu meseleyi samimi bir şekilde sahiplendiler. İnşallah Ünye Kültür Merkezi’ni de Ünye’ye layık bir Kültür Merkezi açılması için üzerimize düşeni yerine getireceğiz. Ünyeli hak ettiği Kültür Merkezi’ne kavuşacak inşallah” dedi.

Kaynak: (Ünye Net) - Ünye Net Haber Editör:
Etiketler: Enginyurt;, Ünye'nin, Sorunlarına, Sahip, Çıkılmalı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı