Haber Detayı
05 Nisan 2018 - Perşembe 00:08 Bu haber 2814 kez okundu
 
Enver Yılmaz İddialara Böyle Cevap Verdi !
Ordu Büyükşehir Belediyesinin Ünye ilçesindeki yatırım ve planlanan projelerini basın mensuplarına düzenlenen gezi programı ile yerinde anlatan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Biz halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğunu bilen insanlarız. Bugüne kadar hayata geçirilen hizmetler ortadadır. Ordu İli büyük bir değişim ve dönüşüm yaşıyor.” dedi.
- Haberi
Enver Yılmaz İddialara Böyle Cevap Verdi !

Fevzi Çakmak Mahallesi Kefeli Camii önünden başlayan programda daha sonra altyapı ve üstyapı çalışmalarını beraberindekilerle birlikte yerinde inceleyen Başkan Enver Yılmaz, ”Burada herkes Ünye’nin kalkınması, Ordu’nun büyümesi, Türkiye’nin dünyada söz sahibi olması için çalışıyor ” diye konuştu.

“Her şey ortada”

Başkan Enver Yılmaz bir ve beraber olduklarında aşamayacakları sorunun olmadığına vurgu yaparken, “Buranın 6 yıl önceki halini aklınıza getirin değişimi daha güzel görmüş olacaksınız. Burada herkes Ünye’nin kalkınması, Ordu’nun büyümesi, Türkiye’nin dünyada söz sahibi olması için çalışıyor. Hizmetlerimizden halkımız memnun ise bizlerde mutlu oluyoruz. Bu bize daha çok çalışma arzusu veriyor. Ünye’nin hizmetlerde geri kaldığını iddia edenler oluyor. Ancak sizler neler yapıldığını görüyor, çalışmalarımızı biliyorsunuz. Her şey ortada.” diye konuştu.

“15 sene Akçay’da denize çöp dökülmesini unutmayalım”

Ünye ilçesinde çöple ilgili Ünye Çimento’nun hizmete aldığı tesisle birlikte çöpün büyük bir kısmının burada yakılarak bertaraf edildiğinin altını çizen Başkan Yılmaz, “Biz Ünye’ye çöp konusunda yatırım yapıyoruz. Çünkü Ünye Çimento’nun kurduğu tesis yaklaşık 30 milyon liraya mal oldu. Ünye çimentonun yakıta ihtiyacı var. Bu tesisin kullandığı yakıt ise Ordu Büyükşehir Belediyesinin getirdiği çöptür. Çöp sayesinde sistemi aksatmadan yürüyor, yakıt ihtiyacı karşılanıyor. 15 sene Akçay’da denize çöp dökülmesini unutmayalım. Çünkü biz unutmadık o günleri. Bugün Ordu genel itibarı ile çöp sorunundan kurtulmuş bir ildir” şeklinde konuştu.

“Şeyh Yunus Emre Türbesi yolu sıcak asfalta kavuşuyor”

Basın gezi programının sonunda Şeyh Yunus Emre Türbesi yol yapım çalışmalarını inceleyen Başkan Enver Yılmaz, yoldaki altyapı çalışmalarının ve asfalt öncesi hazırlıkların tamamlandığını söyleyerek, “Bizim için en kolay kısım olan sıcak asfalt çalışmasına başladık. Ekiplerimiz yapılacak çalışma ile burayı tozdan kurtararak bölgenin tarihi misyonuna uygun hale getirecek. Çevre düzenlemesi, caminin giydirilmesi, şadırvanın yapılması ile bu alan ilimize yakışır bir mekan haline geldi. Altyapısı ve V kanalları ile birlikte 25 yıl garantisi olan yollar yapıyoruz. Burası da evladiyelik bir yol olacak. Buradaki çalışmalar bir yıl içerisinde bitirilecek.” dedi.

- Ünye Çamlığı için çağrı! -

Çamlıkta Ünye’nin kabul edeceği bir projeyi hayata geçirebileceklerini ifade eden Başkan Yılmaz, “İttifakla istiyoruz talebi bize iletildiği zaman siyaset vatandaşın her zaman üzerindedir.  Sivil toplumun ve siyasetin ittifakta olduğu her yerde biz evet deriz. Ünye Belediye Başkanımızın himayesinde Ünye Kent Konseyimiz ile birlikte ve diğer paydaşlar hep birlikte bir çalışma yapıp bize sunarsanız yaparız.” dedi.

-Ünye’de toplu taşıma-

Yeni toplu taşıma modelinde Ünye’nin durumuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Yılmaz, “Altınordu’da toplu taşımayı yüzde 95 oranında oturttuk. Ünye ve Fatsa içinde Ulaşım Daire Başkanlığındaki arkadaşlarımız olayı tarafı olan arkadaşlarımızla görüşüyorlar.  Ünye ile ilgili fizibilite raporlarımız elimizde bir takvim içerisinde hayata geçireceğiz” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise yapılan yatırımlar için Başkan Enver Yılmaz ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Hizmet kervanı devam ediyor. Kol kola vererek Ordu’nun her tarafına hizmet eden bir anlayış içerisindeyiz. Büyükşehir Belediyemiz Ünye’nin kaderini değiştirecek çalışmalara imza atıyor.  Önemli olan aynı ufka bakıp aynı yolculuğu yapabilmektir. Bu yolda dava arkadaşı olmak çok önemli. Biz aldığımız emaneti birbirimizden güç alarak emin adımlarla devam ettiriyoruz.” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın Ünye temasları, AK Parti Ünye İlçe Teşkilatını ziyaretinin ve Ak Parti Ünye Gençlik Kolları Kongresine katılımının ardından sona erdi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Enver, Yılmaz, İddialara, Böyle, Cevap, Verdi, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı