Haber Detayı
19 Haziran 2018 - Salı 16:06 Bu haber 3224 kez okundu
 
Erdoğan, Ünye-Akkuş-Niksar yolu için tarih verdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçim çalışmaları kapsamında Ordu’ya gelerek vatandaşlara hitap etti.
GÜNDEM Haberi
Erdoğan, Ünye-Akkuş-Niksar yolu için tarih verdi

Erdoğan, Ünyelilerin merakla beklediği Ünye-Akkuş-Niksar yolu için tarih vererek çalışmaların 2019 yılında başlayacağını ifade etti.

Ordu 19 Eylül Stadyumu’nda halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Orduluların merak ettiği konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

-“Ordu’ya 20,4 katrilyon lira yatırım yaptık”-

İktidarları döneminde Ordu’ya 20,4 katrilyon lira yatırım yaptıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefetin yatırımlardan bihaber olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Eğitimde 3 bin 938 yeni derslik, Ordu’da ihtiyaç sahibi ilk ve ortaokul öğrencilerimize 70 trilyon eğitim bursu verdik. Ordu’ya üniversiteyi kim kazandırdı. Bay Muharrem, Bay Kemal; bugün üniversitemizin 21 bin öğrencisi var. Burayı bir üniversite şehri yapmak kolay mı? Ama biz bunu da yaptık. Yüksek öğrenim öğrencilerimiz 4 bin yatak kapasiteli yurt binalarını yaptık. Birkaç yıla kadar Ordu’da bin kişi kapasiteli bir yurt daha açıyoruz. Yapımı devam eden 20 bin seyirci kapasiteli stadyumu bu yıl tamamlıyoruz. Eski stadyum mu ise millet bahçesi haline getiriyoruz. Şehrin böyle bir yerine bu yakışır. Biz buyuz, çevrecilik bizim işimiz bizim. Solcular çevreden mevreden anlamaz. Onlar bol bol ağaç keserler. Anlamaz bunlar bu işten. Fatsa ve Ünye Devlet Hastaneleri ile birlikte 9 hastaneden oluşan 38 adet sağlık tesisini, şehrimize kazandırdık. Ulubey ve Akkuş Devlet Hastaneleri’nin yapımı şuanda devam ediyor. Şehir Hastaneleri kurarız da Ünye’yi bundan mahrum bırakır mıyız? Ordu’ya da 900 yataklı şehir hastanesi yapıyoruz. Şuanda ihale süreci biter bitmez inşaatına başlıyoruz. Ordu’da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, şehit yakınlarımıza, gazilerimize, engellilerimize, yaşlılarımıza yaklaşık 2 katrilyon tutarında destek verdik. TOKİ vasıtasıyla Ordu’da 4 bin 500 konut projesini hayata geçirdik.”

-“Ünye-Akkuş-Niksar Yolu’nun proje çalışmaları devam ediyor”-

Ordu’ya 16 yılda 102 kilometre bölünmüş yol yaptıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ünyelilerin merakla beklediği Ünye-Akkuş-Niksar yoluna ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Ordu’ya 2002 yılına kadar yani biz gelene kadar 50 kilometre bölünmüş yapılmıştı. Biz buna 16 yılda 102 kilometre daha ilave ettik. Şuanda 152 Kilometre bölünmüş yol var. Toplam maliyeti 4,5 katrilyon lira olan 12 adet yol projemizin yapımı devam ediyor. Maliyeti yaklaşık 2 katrilyon lira olan ve 11 adet köprü ve 6 adet tünelinde içinde olduğu Ordu Çevre Yolu’nun inşası sürüyor. İnşallah bu yolun tamamını 2021’de bitireceğiz. Şimdi Ordu-Mesudiye Koyulhisar Yolu’nu, Çaybaşı-Tekkiraz Yolu’nu ve Çaybaşı geçişinin kalan kesimlerini bu yıl, İslamdağ-Korgan Yolu’nu ise önümüzdeki yıl tamamlıyoruz. Ünye-Akkuş-Niksar Yolu’nun proje çalışmaları devam ediyor. Değerli kardeşlerim 1,7 katrilyon liralık bu projenin içerisinde 24 köprü, 8 tünel var. İnşallah projeyi seneye tamamlıyoruz.”

-“Fındık üreticilerimizin her meselesi bizim için önemlidir”-

Fındığın en önemli tarım ürünlerinin başında olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dünya’daki üretiminin çok büyük bir bölümünü tek başına karşıladığımız fındık ülkemizin en önemli tarım ürünlerinden biri. Bu bakımdan fındık üreticilerimizin her meselesi bizim için önemlidir. Tarım Bakanlığımız başta olmak üzere bu konu ile ilgili tüm kurumlarımız fındık üretiminin daha sağlıklı hale getirilmesi konusunda çok ciddi hazırlık içinde. Siz muhalefetin esip gürlediğine bakmayın. Onlar sadece konuşur. Biz ise ne söylediysek yaparız. Burada şimdi ifade ediyorum. Fındık üreticilerimizin mağdur olmasına müsaade etmeyeceğiz. Bugüne kadar Ordulu çiftçilerimize 3 katrilyon lirayı aşan destek sağladık.” dedi. 

 

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Erdoğan,, Ünye-Akkuş-Niksar, yolu, için, tarih, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı