Haber Detayı
13 Haziran 2018 - Çarşamba 09:25 Bu haber 2965 kez okundu
 
Esnafa ödediği vergi kadar kredi vereceğiz
CHP Milletvekili adayı Mustafa Adıgüzel, “Esnafa yıllık ödediği vergi ve pirim miktarı kadar sıfır faizle kredi vereceğiz.” dedi.
SİYASET Haberi
Esnafa ödediği vergi kadar kredi vereceğiz

Altınordu’da esnaf ziyaretleri ile seçim çalışmalarını sürdüren CHP Milletvekili adayı Mustafa Adıgüzel, “Esnaf bakanlığı kuracağız. Ruhsatlandırma işlemleri de esnaf odaları aracılığı ile yapılacak. Onun için esnaf tekrar devlet dairelerine gitmek zorunda kalmayacak. Esnafa yıllık ödediği vergi ve pirim miktarı kadar sıfır faizli kredi vereceğiz. Biliyorsunuz Suriyeliler geldi değişik iş alanlarında faaliyet gösteriyor. Bunlardan devlet vergi almıyor. Böylece haksız bir rekabet oluşuyor. Biz onların vergilendirilmesini sağlayacağız. Böylece bu haksız rekabetin önüne geçmiş olacağız.” diye konuştu.

Bizim ötekimiz yok

Esnafın kira stopajını kaldıracaklarını aktaran Adıgüzel, “Esnaf sosyal güvenlik pirimi ödüyor. Bunu emekli olduktan sonra bile ödetiyorlar. Biz elemli olduktan sonra bu pirimi esnafa ödettirmeyeceğiz. Yani esnaf hem emekli olacak hem de çalışmak istiyorsa rahat bir şekilde çalışmaya devam edecek. İşine ara verse bile esnafın sosyal güvenliği devam edecek. Bizim kısacası esnafın önünü açan bir sürü düzenlememiz var. Bizim ötekimiz yok, herkese hakkaniyetle davranacağız.” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Esnafa, ödediği, vergi, kadar, kredi, vereceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı