Haber Detayı
05 Ekim 2021 - Salı 10:42 Bu haber 118 kez okundu
 
EYUDER, Vali Sonel’i “Yılın Mülki İdare Amiri Ödülü”ne Layık Gördü
Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği (EYUDER) tarafından ‘Altın Meşale Ödülleri’ adı altında her yıl geleneksel olarak düzenlenen yarışmada, Vali Tuncay Sonel ‘Yılın Mülki Amiri Ödülü’ne layık görüldü.
GÜNDEM Haberi
EYUDER, Vali Sonel’i “Yılın Mülki İdare Amiri Ödülü”ne Layık Gördü

 

 

 

 

Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği (EYUDER) Genel Başkanı Adem Çilek beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Vali Tuncay Sonel’i makamında ziyaret ederek, ‘Yılın Mülki Amiri Ödülü’nü kendisine takdim etti.

 

Eğitimcilerin katılımıyla yapılan online seçimlerde ‘Yılın Mülki Amiri Ödülü’ne layık görülmesinden dolayısıyla mutlu olduğunu ve bundan da gurur duyduğunu söyleyen Vali Tuncay Sonel, köklü bir devlet geleneğine dayanan mülki idare sisteminin önemine vurgu yaptığı konuşmasında, “Milletimizin gönlünü kazanma noktasında elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ordu ilimizde de kamu kurum ve kuruluşlarımızla siyasilerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, toplumumuzun her katmanıyla birlikte çok güzel bir uyum içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Devletimizin şefkatini, güler yüzünü ilimizin en ücra köşesinde yaşayan vatandaşlarımıza göstermeye itina gösteriyoruz. Bu yıl bizleri böyle bir ödüle layık gördüler. Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği (EYUDER) Genel Başkanı Adem Çilek nezdinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Uluslararası Eğitim Yönetimi Formu'nda yaklaşık 13 dalda “Altın Meşale Ödülü” verdiklerini söyleyen Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği (EYUDER) Genel Başkanı Adem Çilek, ”Görev yaptığı her yerde yetim ve öksüz çocuklarımıza ayrı bir önem veren, devletin şefkat elini çocuklarımıza uzatan Sayın Valimiz Tuncay Sonel’in, Ordu genelinde tespit ettirdiği 2 Bin 112 yetim ve öksüz çocuğa birer mektup göndererek,  ‘eğer, annen ya da baban hayatta olsaydı özlemini çektiğin, annenden veya babandan isteyeceğin şey ne olurdu? Bunu da bana yazarsan çok memnun olacağım’ diye yazarak, çocuklardan isteklerini öğrenmesi bizleri çok duygulandırdı. Sayın Valimizin bu projesi başta olmak üzere eğitim alanında ihtiyaç duyulan okul binalarının yapımı konusunda da yapım protokollerine imza atması, eğitimcilerimize, öğrenci ve ailelerine yönelik sergilemiş olduğu örnek yönetsel davranış dolayısıyla da saygı ve minnet duygularımızın bir ifadesi olarak Türkiye’de eğitimin ‘Oskar’ı olarak adlandırılan ”Yılın Mülki Amiri Ödülü ve Altın Meşale Ödül Beratını” kendilerine takdim etmek istedik. Bugün bizleri makamında ağırlayarak kabul ettikleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: EYUDER,, Vali, Sonel’i, “Yılın, Mülki, İdare, Amiri, Ödülü”ne, Layık, Gördü, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X