Haber Detayı
05 Haziran 2018 - Salı 00:12 Bu haber 3511 kez okundu
 
Fatsa’da heyelanlarla mücadele ediliyor
Ordu’da meydana gelen aşırı sağanak yağış nedeniyle Fatsa ilçesindeki 11 mahallede küçük çapta heyelanlar meydana geldi.
GÜNDEM Haberi
Fatsa’da heyelanlarla mücadele ediliyor

İlçenin Yalıköy, Bolaman, Yassıbahçe, Bülbül, Yavaş, Aşağı Yavaş, Ilıca, Uzundere, Hacıköy ve Kayaköy mahallelerinde meydana gelen heyelanlar nedeniyle yollar kapandı. Fatsa Belediyesi ekipleri ve Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri heyelan meydana gelen yerlere anında müdahale ederek kapanan yolların açılmasını sağladılar. Fatsa Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü 3 Beko Loder, 2 greyder, 2 kamyon ile Ordu Büyükşehir Belediyemiz 3 greyder, 2 Loder, 4 beko Loder ve 6 kamyon ile yol temizleme ve açma çalışmalarına devam ediyor.

“Ekiplerimiz anında müdahale etti”

Fatsa Belediye Başkanı Muharrem Aktepe sel afeti nedeniyle heyelan meydana gelen bölge halkına geçmiş olsun temennisinde bulunarak, “Sel afeti Allah’tan gelen bir durum. Cenabı Allah beterinden korusun. Bölgemiz aşırı yağış olan bir bölge olduğu için zaman zaman böyle hadiseler oluyor. Sağanak yağış başladıktan itibaren kapanan yollarla ilgili hem Fatsa Belediyemiz ekipleri hem de Ordu Büyükşehir Belediyemiz ekipleri kapanan mahalle yollarımıza anında müdahale etmeye başladılar ve devam ediyorlar. Yollarda uçukların kaldırılmasından sonra yol bakım onarım çalışmalarına devam edilecektir. Ben halkımıza tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Allah bir daha böyle bir felaket yaşatmasın” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fatsa’da, heyelanlarla, mücadele, ediliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı