Haber Detayı
17 Aralık 2019 - Salı 11:22 Bu haber 620 kez okundu
 
Fatsa’da yasak olmasına rağmen kum alımı sürüyor!
Ordu Çevre Derneği, kıyılardan kum almanın yasak olmasına rağmen Fatsa’da gündüz korkmadan yasadışı kum alanların kim olduğunun ortaya çıkarılmasını istedi.
GÜNDEM Haberi
Fatsa’da yasak olmasına rağmen kum alımı sürüyor!

İYİ AMA KİM BUNLAR?

Ordu Çevre Derneği yönetim kurulu üyesi Ekoloji Birliği sözcüsü Coşkun Özbucak, “Fatsa liman mevkiindeki halk plajından yaklaşık bir yıl önce de kaçak kum alınmak istenmiş, derneğimizin ve Fatsa’daki duyarlı yurttaşlarımızın müdahalesiyle kum alımı engellenmişti. Ancak kaçak kum alma ısrarı sürüyor.” dedi.

 

Yetkililer arandı, ihbar yapıldı

 

Özbucak konu ile ilgili şunları söyledi. “Fatsa DEMAS, liman mevki halk plajında kaçak kum alımının olduğu bilgisi geldi. Fotoğraflar çekildi. Fatsa Kaymakamlığı, Ordu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Fatsa’daki yurttaşlar tarafından arandı. Ben de Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı ile görüştüm. Kaçak kum alındığını, engellenmesini ve bir araya toplanmış kum yığın dağıtılması gerektiğini söyledim. Beni zabıtaya bağladı. Aynısını zabıtaya da söyledim. Kıyının Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğunu söylediler. Ben ise, kendilerine ihbarımı yaptığımı ve bunu haber yapacağımı söyledim. Kıyıdan kum alınması konusunda cesaretli davranabilme gücünü gösterebilenleri bilmek istiyoruz. Acaba kimlerden cesaret alıyorlar?”

 

Yaptırım uygulanmalı

  

Kamyonun batması sonucu kumu geri boşaltmak zorunda kaldığı bilgisinin yurttaşlar tarafından kendilerine bildirildiğini belirten Özbucak, “Kamyon kum doldurulmuş ve o anda çıkmak isterken batmış daha sonra kumu boşaltıp çıkmaya çalışmış yine çıkamamış, diğer araçlar batan aracı çıkarmaya çalışırken polis gelmiş ve suçüstü yapmış. Ceza kesilip kesilmediğini, soruşturma açılıp açılmadığın bilmiyoruz. Bu konuda yetkililerden gerekli açıklamayı bekliyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Fatsa’da, yasak, olmasına, rağmen, kum, alımı, sürüyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı