Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 09:58 Bu haber 469 kez okundu
 
Fatsa tasarrufla kalkınacak
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Ethem Kibar, “Tasarruf projelerimiz ve şu anda elde ettiğimiz reel sonuçlar; özellikle ülkemizin içinde bulunduğu bu dönemde çok daha anlamlı hale gelmektedir” dedi.
GÜNDEM Haberi
Fatsa tasarrufla kalkınacak

Fatsa Belediyesi, tasarruf tedbirleri kapsamında önceki dönemle ilgili hizmet alımı sözleşmelerini feshederek bünyesine 13 tane yeni hizmet aracı kattı. Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar da, 15 Temmuz Özgürlük Meydanında gerçekleşen sade bir programla yeni araçları kamuoyuna tanıttı. Törende konuşan Başkan Kibar, tasarruf ederek büyümenin yarınımızı güvence altına almanın ön koşulu olduğunu belirterek, “Sürdürülebilir büyüme, sadece ve sadece kaynakların doğru kullanılması ve yatırımların doğru yapılması ile elde edilebilir. Dolayısıyla, tasarruf bizlere daha fazla hizmet etme, daha fazla yatırım yapma ve daha fazla istihdam sağlamanın yolunu açacaktır. Bizler bu anlayış ve yaklaşımla hizmet etmeye, istihdam oluşturmaya ve Fatsa’yı büyütmeye kararlıyız. Tasarruflar, tasarrufları belirleyen faktörler ve tasarrufların ekonomik büyümeye etkisi üzerine çok sayıda çalışmalarımız ve öngörülerimiz var. Tasarruf projelerimiz ve şu anda elde ettiğimiz reel sonuçlar; özellikle ülkemizin içinde bulunduğu bu dönemde çok daha anlamlı hale gelmektedir. Bu süreci planlamak, bu tedbirleri hayata geçirmek ve bunlardan olumlu sonuçlar almak güçlü bir yönetim stili ve bu yönetimin tezahürüdür” diye konuştu.

13 adet hizmet aracını envanterimize kattık

Bugün gelinen noktada çöp konusunu kendi bünyemizde hizmet üreterek millileştirdiklerini ifade eden Kibar, “Hizmet alımı sözleşmelerini feshederek kendi araçlarımızla ve kendi ekiplerimizle hizmet üretiyoruz. Fatsa’mızın geleceğinin tesisi için yarınımızı güvence altına almak için daha fazla istihdam için tasarruf edeceğiz harcama yaparken de üreteceğiz. Bugün Belediyemiz demirbaşları içerisine 13 tane hizmet aracını katıyoruz. Böylece yüklü bir kiralama bedelinden kurtularak belediyemize çok önemli bir tasarruf sağlamış olduk. Yeni araçlarımızın 8 tanesi temizlik hizmetlerinde çöp aracı, 2 tanesi çöp taksi, 2 tanesi kamyonet, 1 tanesi bom aracı olarak hizmet verecek” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fatsa, tasarrufla, kalkınacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X