Haber Detayı
26 Ağustos 2019 - Pazartesi 11:59 Bu haber 1551 kez okundu
 
Fatsalı kendi hastanesinde şifa bulacak
Fatsa Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Alper Delier, “Yoğun bakım ünitelerimizin artmasıyla acil durumlarda hastalarımızın il merkezi ve başka illere sevki anlamında ciddi düzeyde azalmalar oldu. Günlük 4 kişi olan başka illere hasta sevki sayısı yeni ünitelerin faaliyete geçmesiyle birlikte 1’e düştü” dedi.
GÜNDEM Haberi
Fatsalı kendi hastanesinde şifa bulacak

Karadeniz Bölgesi'nin en kapsamlı yoğun bakım ünitelerinden biri Fatsa Devlet Hastanesi bünyesinde faaliyete başladı.  Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar beraberinde AK Parti Fatsa İlçe Başkanı İsa Yüksel ile birlikte Fatsa Devlet Hastanesi bünyesinde yeni faaliyete giren Karadeniz Bölgesi'nde yüksek kapasiteli ve sadece birkaç adet olan 8+1 yataklı 3. basamak genel yoğun bakım ünitesini ziyaret ettiler.  Fatsa Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Alper Delier'i ziyaret eden Kibar, daha sonra 8+1 yataklı üçüncü basamak genel yoğun bakım ünitesini inceleyerek burada Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Alper Delier'den yeni hizmete giren ünite hakkında bilgiler aldılar. 

Hasta kapasitesi 16’dan 33’e çıktı

Fatsa Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Alper Delier, yoğun bakım üniteleri ile ilgili yaptığı açıklamada, bir yılda 8 tane 2’nci basamak, 9 tane de ileri düzey 3’üncü basamak yoğun bakım ünitesi hastaneye kazandırdıklarını belirterek, “Toplamda yoğun bakım ünitelerimiz 16’dan 33’e çıktı. Yoğun bakım ünitelerimizin artmasıyla acil durumlarda hastalarımızın il merkezi ve başka illere sevki anlamında ciddi düzeyde azalmalar oldu. Günlük 4 kişi olan başka illere hasta sevki sayısı yeni ünitelerin faaliyete geçmesiyle birlikte 1’e düştü. Bununla birlikte personel sayımız artmamakla birlikte iş gücü iki kat daha arttı. Solumum cihazı sayısı ise 6’dan 10’a çıkarıldı” diye konuştu.

Hastalar mağdur olmayacak

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar da burada yaptığı açıklamada, 370 yataklı Devlet Hastanesi’nin fiziki yapı itibari ile Türkiye’de önemli hastanelerden biri olduğunu belirterek, “Devlet Hastanemizde her geçen gün yaşanan teknolojik yenilikler hem bizleri hem de vatandaşlarımızı memnun ediyor. Hastanemizde yoğun bakım ünitesi sayısında eksiklik vardı ve bu yüzden hastalarımız farklı illere gönderilmek durumunda kalıyordu. Son bir yıl içerisinde hastanemizdeki yoğun bakım ünitesi sayısındaki artış artık hastalarımızı mağdur etmeyecek. Bu anlamda iş yükü artan hastane personelimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz. Hastanemizde gerek bizim gerekse de Hükümetimizin girişimleri ile bölge halkımıza yenilikçi bir anlayışa hizmet vermeye devam etmesi sağlanacaktır” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fatsalı, kendi, hastanesinde, şifa, bulacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı