Haber Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 10:37 Bu haber 749 kez okundu
 
Fındığımızı en fazla Ferrero kullandı...
Ferrero Fındık Türkiye Genel Müdürü Bamsi Akın, “Geçen sene en yüksek oranlı Ordu yöresi fındığını kullandık. Bunun ötesinde, ürün kalitesi bizim beklentilerimizin çok çok üstündeydi” dedi.
GÜNDEM Haberi
Fındığımızı en fazla Ferrero kullandı...

Ferrero Fındık Türkiye Genel Müdürü Bamsi Akın, “Ordu ve Giresun, Türkiye’nin hatta dünyanın en büyük fındık yetiştiği alan. Tek başına bu bölgeye baktığınız zaman miktar olarak diğer ülkelerin üzerinde bir fındık yetiştiğini görüyorsunuz. Giresun fındığının lezzet bakımından bir rakibi yok. Ordu fındığını kendi ürünlerimizde kullanıyoruz. Tarihimize oranla baktığımızda geçen sene en yüksek oranlı Ordu yöresi fındığını kullandık. Bunun ötesinde, asıl ürün kalitesi bizim beklentilerimizin çok çok üstündeydi” diye konuştu.

Gençleri fındıkta gelecek olduğuna inandırmalıyız

 

Akın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bölgedeki ağırlığımızı bu performans eşliğinde daha da artırmamız gerekiyor. Ferrero, değerli tarım 70’i ziraat mühendisi, 26’sı sosyal çalışma uzmanı olmak üzere diğer yardımcı personelle toplamda 120 kişilik ekiple iyi tarım uygulamalarını model bahçelerle sürdürüp, örnek olmaktadır. Ordu ve Giresun’daki model bahçe sayısını 14’e çıkardık. Uygulamalarımız üreticiler tarafından kabul görüyor. Yeni başvurular geliyor. Bunları çok önemsiyoruz. Gıda sektörü sadece ürün kalitesi ve miktarından ibaret değil. TOÇEV ile yaptığımız sosyal sorumluluk projeleri ile de, gençlerin fındıkta gelecek olduğuna inanmalarını sağlamak öncelikli hedeflerimiz arasındadır.” 

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Fındığımızı, en, fazla, Ferrero, kullandı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı