Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 11:20 Bu haber 472 kez okundu
 
Fındıkta çalışmak isteyenlerin başvurusu başladı
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Fındık Toplamaya Büyükşehir Eli Dokunuyor Projesi kapsamında fındık işçiliğinde çalışmak isteyenlerin başvuruları başladı.
GÜNDEM Haberi
Fındıkta çalışmak isteyenlerin başvurusu başladı

Başvurular Altınordu ilçesinde Ordu Büyükşehir Belediyesi danışma ofisine, Ünye ilçesinde ORMEK binasındaki ofise, Fatsa ilçesinde ise Kültür Sarayı’nda oluşturulan başvuru ofisine yapılacak.

Ordu’ya il dışından fındık toplamak için gelen işçi gruplarına ağustos ve eylül aylarında yaklaşık 45 milyon TL ödendiğinin belirlenmesi üzerine harekete geçen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurdurduğu Ordu Tarım ve Hayvancılık Gıda Sanayi A.Ş. iştirak şirketinin faaliyet alanına fındığı da ekledi. 

İlk etapta pilot bölge olarak belirlenen Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde gerçekleştirilecek çalışmaya göre 15’er kişilik ekipler oluşturulacak. Bu ekipler Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Ordu Tarım ve Hayvancılık Gıda Sanayi A.Ş’ye bağlanıp sigortalı olarak çalışacaklar. Fındık hasadı yaptırmak isteyen bahçe sahibi, işveren olarak bu şirket ile anlaşma imzalayacak. Bu anlaşmaya göre ekipler fındığı hasat ettikten sonra ödemesini şirkete gerçekleştirecek. Şirket, işçilere iş bittikten sonra ödemesini peşin olarak ödeyecek.  

Farklı işlere de başvuru yapabilecek

 

Fındık işinde çalışmak isteyen kişiler, ağustos ve eylül ayında yapılacak hasadın ardından bahçe temizleme, ot biçme gibi işlere de başvuru yapabilecek. Bahar aylarında fındık bahçelerinin temizlenmesi, otların biçilmesi, ilaçlanması gibi hizmetler söz konusu şirket tarafından gerçekleştirilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fındıkta, çalışmak, isteyenlerin, başvurusu, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı