Haber Detayı
21 Kasım 2019 - Perşembe 15:36 Bu haber 638 kez okundu
 
Gerekli çalışma yapılmazsa liman küçülecek!
Ünye Limanı’nı geliştirmek amaçlı projelerin 2020 yılının mayıs ayına kadar Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına verilmemesi halinde liman kapasitesi 10 bin tondan 5 ile 6 bin tona inecek.
GÜNDEM Haberi
Gerekli çalışma yapılmazsa liman küçülecek!

Mevcut haliyle 10 bin ton ve üzeri gemilere hizmet veremeyeceği belirtilen liman tonajının düşürülmesi, bölgede faaliyet gösteren ve sevkiyatını gemiler ile yapan işletmeleri mağdur edeceği belirtildi.

 

Bu kapsamda harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, öngörülen süre içerisinde düzenleme yapılması zorunlu olan limanın genişletme ve derinlik için gerekli olan proje hizmetinin alınması hususunda Büyükşehir Belediye Meclisi’nden yetki aldı. 

Ünye Limanı'nın gerekli çalışmalar yapılmazsa küçüleceği tehlikesine dikkat çekildi. Ünye Limanı’nı geliştirmek amaçlı projelerin 2020 yılının mayıs ayına kadar Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına verilmemesi halinde liman kapasitesi 10 bin tondan 5 ile 6 bin tona inecek.

 

Limanın geliştirilmesi projesi Bakanlığa bir an önce proje verilmeli

 

Ulaştırma Bakanlığı’nın 2019/5 nolu genelge hükümlerine göre mevcut limanı geliştirmek amaçlı projelerin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına 14.05.2020 tarihine kadar verilmemesi halinde Ünye Limanı’nın kapasitesinin 5 bin ile 6 bin tona indirileceği bildirildi.

 

Büyükşehir Belediyesi çalışma için Meclis'ten yetki aldı

 

Mevcut haliyle limanın 10 bin ton ve üzeri gemilere hizmet veremeyeceği belirtilen limanın tonajının düşürülmesi, bölgede faaliyet gösteren ve sevkiyatını gemiler ile yapan işletmeleri mağdur edeceği belirtildi. Bu kapsamda harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, öngörülen süre içerisinde düzenleme yapılması zorunlu olan limanın genişletme ve derinlik için gerekli olan proje hizmetinin alınması hususunda Büyükşehir Belediye Meclisi’nden yetki aldı. 

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Gerekli, çalışma, yapılmazsa, liman, küçülecek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı