Haber Detayı
18 Kasım 2018 - Pazar 00:15 Bu haber 3711 kez okundu
 
Görevden alınan Çamyar: Huzur İçindeyim
Hakkında yürütülen soruşturma kapsamında görevinden uzaklaştırılan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, "Bizim abdestimizden hiç şüphemiz olmadı. Namazımızdan da hiç şüphemiz yok. Onun için gayet müsterihiz. Büyük bir iç huzuru içindeyim.” dedi.
GÜNDEM Haberi
Görevden alınan Çamyar: Huzur İçindeyim

 

“Bu şehre hizmet ederken Cumhurbaşkanımıza, partimize ve dava arkadaşlarımıza karşı olan sorumluluklarımızın ağırlığını ve vebalini bir gün bile unutmadan 5 yıla yakın bir zamandır şehrimize hizmet ettik.”diyen Ahmet Çamyar, “Yaklaşan yerel seçimlere ilişkin tekrar belediye başkan adaylığımız konusunda toplumun mutabakatı karşısında çaresiz kalanların kurguladığı ve işlettiği bu kirli süreç bugün neticelenmiştir.”dedi.

Çamyar, bu durumun partinin kurumsal kimliğiyle uzaktan yakından alakası olmayan bir durum olduğunu belirterek, “Bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar parti içerisindeki kesimlerin bizimle alakalı süreçle alakalı yürüttükleri işlem ve eylemlerin sonucudur. Bunu kamuoyunun vicdanına, takdirine bırakıyorum.”diye konuştu.

“Bundan sonraki süreçte bizim gönlümüzde, kalbimizde partimize karşı en küçük bir kırgınlık, en küçük bir şüphe yoktur, olmayacaktır da” mesajı veren Ahmet Çamyar, “Çünkü ben bu süreçte genel başkanımızın, sayın cumhurbaşkanımızın tarzının, tavrının, iradesinin bambaşka bir noktada olduğunu düşünüyorum.   Bugün geldiğim noktada Cumhurbaşkanımız ile olan gönül muhabbetimde de en ufak bir endişe ve eksilme olmadığından bu sonucu kendilerinin bilgi ve takdirlerine emanet ediyorum.”dedi.

Çamyar, “Gönül rahatlığı içerisinden makamımızdan bugün ayrılıyoruz. Bizim bugün ortaya koyduğumuz Fatiha son değildir. Bu bir başlangıçtır.” diyerek makamdaki son gününü tamamladı.

 

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, belediyede başkanlık makamında birim amirlerinin de katıldığı toplantıda görevinden uzaklaştırılmasına ilişkin basın açıklaması yaptı.

Çamyar, görevinden uzaklaştırılmasının partinin kurumsal kimliğiyle alakası olmadığını söyledi.

-“İlk günkü aşkımdan ve şevkimden bir eksilme olmadan görevi icra ettim”-

“6 yıl ilçe başkanlığı yaparken ilk günkü aşkımdan ve şevkimden bir eksilme olmadan bu görevi icra ettim.”diyen Çamyar, “Allah’ a hamdolsun ki bu 6 yıllık sürecin sonunda Cumhurbaşkanımızın takdirleri ve milletimizin desteği ile doğduğum şehrin Belediye Başkanlığı görevine gelmek şahsıma nasip oldu.” diye konuştu.

-“Mevki ve makamlar gelip geçicidir” -

Mevkii ve makamların gelip geçici olduğunu vurgulayan Ahmet Çamyar, “Bu mevki ve makamlar gerçekten gelip geçici. Bir faniye nasip olacak çok ulvi makamlardır. Cenab-ı Allah’a hamdüsenalar olsun ki bu makamlara gelmeyi şahsıma nasip etti. Bu mevkii ve makamlarda yapılacak hizmetler ile anılmak bir faninin evlatlarına bırakabileceği en güzel miraslardır. Halka hizmet ederken hakkın rızasını gözetmekten başkaca bir düşüncemiz olmadı. Bu şehre hizmet ederken Cumhurbaşkanımıza, partimize ve dava arkadaşlarımıza karşı olan sorumluluklarımızın ağırlığını ve vebalini bir gün bile unutmadan 5 yıla yakın bir zamandır şehrimize hizmet ettik.”dedi.

-“Bugün karşılaştığım durumun partimizin kurumsal kimliği ile hiçbir alakası yok” -

Çamyar, görevinden uzaklaştırılma sürecinin partisinin kurumsal kimliğiyle hiçbir alakası olmadığını belirterek, kamuoyunun bundan sonraki süreci değerlendireceğini ifade etti ve şu açıklamayı yaptı:

“Bugün karşılaştığım durumun partimizin kurumsal kimliği ile uzaktan yakından alakası olmayan bir durum.  Ben siyasete başlarken bir mevkii ve makam sahibi değildim. Siyaseti de bir mevki ya da makam için yapmadım. Bu süreç partili kimliğimizden ya da dava şuurumdan hiçbir eksilmeye sebep olmayacaktır. Dava şuuru böyle bir şeydir.

-“Çaresiz kalanların kurguladığı ve işlettiği bu kirli süreç bugün neticelenmiştir.” -

Bugün geldiğimiz sonuca giden süreç bütün kamuoyunun malumudur. Bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda kişinin siyasi hırs ve ihtirasları ile işletilen bir süreç bu mahşeri vicdanda herkeste rahatsızlık yaratacaktır. Bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar parti içerisindeki kesimlerin bizimle alakalı süreçle alakalı yürüttükleri işlem ve eylemlerin sonucudur.

-“Tekrar belediye başkan adaylığımız konusunda çaresiz kalanlar”-

Yaklaşan yerel seçimlere ilişkin tekrar belediye başkan adaylığımız konusunda toplumun mutabakatı karşısında çaresiz kalanların kurguladığı ve işlettiği bu kirli süreç bugün neticelenmiştir.

Ben hukukçuyum, ben avukatım. Ne yaptığımızı, bu belediyeyi nereden alıp nereye taşıdığımızı gayet iyi biliyoruz. Neleri yaptığımızı da iyi biliyoruz. Niye yapamadıklarımızı gayet iyi biliyoruz. Bunu kamuoyunun vicdanına, takdirine bırakıyorum. Kamuoyu geldiğimiz süreci, bundan sonraki süreci layık olduğu şekilde değerlendirmeye devam edecek.

-“Gönül rahatlığı mutluluğu içerindeyiz”-

Görevde kaldığımız süre içerisinde bütün Türkiye’nin hayranlıkla izlediği eserler geriye bırakmanın da gönül rahatlığı mutluluğu içerisindeyiz. Amelinden şüphe etmeyen Müslüman ruhunu teslim ederken yüzünde bir gülümseme belirir. Bizim abdestimizden hiç şüphemiz olmadı. Namazımızdan da hiç şüphemiz yok. Büyük bir iç huzuru içindeyim. Vicdanen müsterihim. Bütün yol arkadaşlarım da müsterih olsunlar. Biz Hakk’ın rızasına talip olmak için yaptığımız görevde adaletten bir gün bile şaşmadık. Ammenin hukukunu bir gün bile unutmadık. Beytül-malın ne olduğunu bir gün bile unutmadık.

-“En küçük kırgınlık, şüphe yoktur” -

Biz son dakikaya kadar görev bilinciyle çalıştık. Partimize, Sayın Cumhurbaşkanımıza layık olmak için mücadele ettik. Bundan sonraki süreçte bizim gönlümüzde, kalbimizde partimize karşı en küçük bir kırgınlık, en küçük bir şüphe yoktur, olmayacaktır da. Çünkü ben bu süreçte Genel Başkanımızın, Sayın Cumhurbaşkanımızın tarzının, tavrının, iradesinin bambaşka bir noktada olduğunu düşünüyorum.   Bugün geldiğim noktada Cumhurbaşkanımız ile olan gönül muhabbetimde de en ufak bir endişe ve eksilme olmadığından bu sonucu kendilerinin bilgi ve takdirlerine emanet ediyorum.

Bundan sonraki süreç içinde daha da sıkı bir şekilde ona sarılma, onunla birlikte yola devam etme, bu ülkeye, Ordumuza, Ünye’mize daha iyi hizmetler yapılması noktasında bir nefer olarak çalışmaktan geçmektedir.

-“Gönül rahatlığı içerisinde makamımızdan bugün ayrılıyoruz” -

 

Biz ne yaptığımızı biliyoruz, hangi iradeyle çalıştığımızı biliyoruz. Gönül rahatlığı içerisinden makamımızdan bugün ayrılıyoruz. Ancak şunu ifade edelim. Bizim bugün ortaya koyduğumuz Fatiha son değildir. Bu bir başlangıçtır. Bizim alacağımız, gideceğimiz, yapacağımız çok iş var, çok eser var, bu şehirle ilgili hazırladığımız çok proje var. Bu şehri seviyoruz. Bu şehre hizmet etmekten onurlu ve mutluyuz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Görevden, alınan, Çamyar:, Huzur, İçindeyim, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı