Haber Detayı
03 Ocak 2020 - Cuma 09:32 Bu haber 347 kez okundu
 
Güler’den 3 Proje Müjdesi
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Üreten Kadınları Projesinin, aktif karbonun fizibilitesinin yapılması projesinin ve Ordu Organize Sanayi Bölgesinde yer sorunu yaşanmaması için yaptıkları projenin Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’na (DOKA) tarafından kabul edildiğini açıkladı.
GÜNDEM Haberi
Güler’den 3 Proje Müjdesi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA)’nın 122. Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı.

DOKA toplantısı sonrası Ordu için 3 müjde birden veren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Nüfusumuzun yarısı kadın. Dolayısıyla kadınlarımızın emeklerini üretime dönüştürmemiz gerekiyor. Bu amaçla Çalışan Ordu’nun Üreten Kadınları projesi başlattık. Projemiz de burada takdir kazandı. Bununla birlikte Ordu’muz ve ülkemiz çok daha iyi bir şekilde kalkınacak. Düşünen Ordu, Üreten Ordu ve Yarışan Ordu’nun üreten kısmına ağırlık veriyoruz. Aynı zamanda ülkemizin önemli ithalat kalemi olan aktif karbon için önemli bir adım atarak burada fizibilitesini yapacağız. Sanayi konusunda büyük bir atılım gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda kısa süre içinde Ordu Organize Sanayi bölgesindeki çalışmalara başlayacağız. Hemşerilerimizin içi rahat olsun biz Ordu için en iyisi ne ise her platformda onu yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Güler’den, 3, Proje, Müjdesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı