Haber Detayı
03 Mayıs 2019 - Cuma 09:06 Bu haber 1422 kez okundu
 
Güler'e Cumhurbaşkanı desteği...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlara Ordu Büyükşehir Belediyesinin projelerine destek sağlanması talimatını verdi.
SİYASET Haberi
Güler'e Cumhurbaşkanı desteği...

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Ordu için sözünü verdiği 552 projeyi hayata geçirmek ve daha iyi hizmet vermek üzere kaynak temini çalışmaları başlattı. Yeni dönemde 19 ilçede önemli projeler uygulayacaklarını belirten Hilmi Güler, mevcut İller Bankası gelirleri dışında yeni finans kaynakları oluşturmak için sıkı bir çalışma içine girdiklerini belirtti. Başkan Güler bu kapsamda öncelikle Cumhurbaşkanı ve bakanlarla görüşerek, bakanlıklar nezdinde temin edebileceği kaynakların neler olabileceğini araştırmakla işe başladı.

Bu görüşmeler neticesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlara Ordu Büyükşehir Belediyesinin projelerine destek sağlanması talimatını verdi.

Proje ve yatırım sözleri aldık

Ordu’yu daha ileriye taşıyacak proje ve yatırımlar üzerinde çalıştıklarını söyleyen Başkan Güler, yaptığı görüşmelerle iki yıllık proje ve yatırımların sözünü aldıklarını ifade etti. Başkan Güler, “Ordu’ya ekonomik, sosyal, istihdam, turizm konuları başta olmak üzere birçok proje uygulayacağız. Bu sebeple projelere gerekli mali kaynağı yerelden ve genelden oluşturmak zorundayız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlarımızla görüşmelerde bulunduk. Cumhurbaşkanımız bakanlara Ordu’daki projelere destek sağlanması talimatını verdi. Bize de bundan sonra kolları sıvayıp projeleri başlatmak kalıyor. 19 ilçemize önemli projeleri kazandırarak Ordu ilimizin çehresini değiştireceğiz” dedi.

Ordu parmakla gösterilecek

 

Ordu’nun çok dinamik bir şehir olduğunu ifade eden Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Amacımız dinamik ve mükemmel olan kentimizi daha mükemmel hale getirmektir. Bu kapsamda yurt içinde ve yurt dışında kurduğumuz temaslarla birlikte kentimizde yeni yatırımları hayata geçireceğiz. Çinli ve Japon temsilciler şehrimize ziyaretlerde bulundular. Çinli ICBC Bankasının yöneticileri üç gün Ordu’da kaldılar ve yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdik, projeleri konuştuk. Buradaki ihtiyaçlarımıza yönelik Çinli firmalar gelecekler ve yapılabilecek projelere dair toplantı yapacağız. Bundan önce de Japonya Büyükelçisi gelmişti, onunla da bir takım görüşmeler yapmıştık. Çin ve Japonların ilimize güzel bir ilgisi var. İnşallah yapacağımız güzel anlaşmalarla birlikte Ordu’yu parmakla gösterilen bir merkez haline dönüştüreceğiz” diye konuştu.

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Güler'e, Cumhurbaşkanı, desteği...,
Yorumlar
Haber Yazılımı