Haber Detayı
01 Eylül 2019 - Pazar 17:01 Bu haber 1134 kez okundu
 
Güler, Gençağa Kalesi'ne çıktı
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ilçe ziyaretleri kapsamında İkizce’ye giderek incelemelerde bulundu.
GÜNDEM Haberi
Güler, Gençağa Kalesi'ne çıktı

İkizce’nin Gençağa Kale’sini de ziyaret eden Başkan Güler, “Böyle bir yerin Ordu’muzda bulunmasından dolayı iftihar ediyorum” dedi.

İkizce ilçesinde olmasına rağmen zirvesinden Ünye'nin ve Karadeniz’in görülebildiği Gençağa Kalesi’ni ziyaret edenOrdu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “İkizce’nin meşhur kalesi olan Gençağa Kalesi’ndeyiz. Burada harikulade bir manzara var. İkizce harika bir ilçemiz. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak böyle bir ilçemizin olmasından dolayı iftihar ediyorum. Buradan önce heyelan bölgesini ziyaretiyle büyük üzüntü yaşamıştık fakat buranın muhteşem manzarası tüm yorgunluğumuzu aldı.

İki ayrı kale

 

Burası iki ayrı kaleden oluşuyor. Biz şuan komutanların bulunduğu yerdeyiz. Diğer tarafta da askerlerin ve yaşam merkezinin olduğu ikinci kale. Burada baya derinlerde kayalıklarda oyulmuş su sarnıçları var. Bayağı büyük bir medeniyet ve teknik varmış. Burası bilinen tarihe göre 4 bin yıllık yaşama merkezi. Gerçekten büyük bir teknoloji ile burayı yapmışlar. Burayı demek ki gündelik hayatta devamlı kullanmışlar. Burada yaşayanların ne kadar babayiğit insan olduğunu buradan anlıyoruz. Atalarımızın torunları olarak da onlara layık olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Güler,, Gençağa, Kalesi'ne, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı