Haber Detayı
24 Eylül 2020 - Perşembe 20:36 Bu haber 186 kez okundu
 
Gülyalı Belediyesi’nden sağlık çalışanlarına vefa En ‘sağlık’lı park!
Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, ilçede yapımı devam eden park çalışmasında sona geldiklerini belirterek, “İçerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde sağlık emekçilerimizin verdiği mücadeleyi yaşatmak ve daima anımsatmak adına Sağlık Parkı adını vermek istiyoruz” dedi.
GÜNDEM Haberi
Gülyalı Belediyesi’nden sağlık çalışanlarına vefa En ‘sağlık’lı park!

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Yeniköy Mahallesi ile Ürümbey Mahallesi’nin kesişim noktasında çalışmaların devam ettiği çocuk parkında sona yaklaşıldığını açıkladı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından parkın adını ‘Sağlık Parkı’ koyacaklarını belirten Tepe, “Turnasuyu Mahallemizdeki parka acımasızca katledilen ve ülkemizi yasa boğan Ceren Özdemir kardeşimizin adını verdik. Burada ortaya koyduğumuz çalışmada ise içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde sağlık emekçilerimizin verdiği mücadeleyi yaşatmak ve daima anımsatmak adına Sağlık Parkı adını vermek istiyoruz” diye konuştu.

Bu zorlu süreçte onların gayretlerini görmezden gelemeyiz

Dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de Mart ayından bu yana yaşamı durma noktasına getiren Covid-19 salgınıyla ilgili en büyük gayretin sağlık emekçilerinde olduğunu vurgulayan Başkan Tepe, “Bu zorlu süreçte onların gayretini görmezden gelemeyiz. Toplum olarak sağlığın ve sağlıkçılarımızın kıymetini bu dönemde daha iyi kavradık. Salgınla verilen mücadelede onlarca sağlık çalışanımız yaşamını yitirdi. Devam eden mücadelelerini asla unutamayız. Bu mücadeleye ithafen çalışmalarda sonuna geldiğimiz parka Sağlık Parkı ismini vermek çok anlamlı olacaktır” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Gülyalı, Belediyesi’nden, sağlık, çalışanlarına, vefa, En, ‘sağlık’lı, park!,
Yorumlar
Haber Yazılımı