Haber Detayı
16 Temmuz 2019 - Salı 12:34 Bu haber 421 kez okundu
 
"Hainler Yüce Türk Milleti'nin tokadını yemiştir"
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Hilmi Güler, hain darbe girişiminin seyrini değiştiren Şehit Ömer Halisdemir ve daha nicelerinin bu ülkenin bekası ve ilelebet yaşaması için canlarından vazgeçtiklerini belirterek; "Hepsini rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Güler mesajında, “Hain darbe girişiminin seyrini değiştiren Şehit Ömer Halisdemir ve daha niceleri bu ülkenin bekası ve ilelebet yaşaması için canlarından vazgeçtiler. Hepsini rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Başkan Hilmi Güler mesajında şu görüşlere yer verdi:

Milletimiz, binlerce yıllık tarihinde sayısız istiklal ve istikbal mücadelesi vermiştir. 15 Temmuz 2016 günü Türkiye Cumhuriyeti’ni karanlık bir çukura itmek isteyen hain FETÖ/PDY mensupları ve işbirlikçileri yüce Türk milletinin tokadını yemiştir. Aziz milletimiz, bir kez daha kendi kaderini düşman ellere teslim etmemiş ve askeriyle, polisiyle, siviliyle şehitler vererek demokrasisine, ülkesine ve onuruna sahip çıkmıştır.

Ömer Halisdemir'in sıktığı kurşunla tarihin karanlığında boğuldular

O kara günde Türkiye Cumhuriyeti askerinin emir komuta zincirine itaatini ve sadakatini hain emelleri için kullananlar, Şehit Ömer Halisdemir’in sıktığı kurşunla tarihin en derin kuyularında boğuldular. Hain darbe girişiminin seyrini değiştiren Halisdemir ve daha niceleri bu ülkenin bekası ve ilelebet yaşaması için canlarından vazgeçtiler. Hepsini rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Kanımızın son damlasına kadar koruyacağız

Darbeye direnerek, bu uğurda hakka yürüyen şehitlerimiz ve gözünü bile kırpmadan kolunu bacağını bu vatan için feda eden gazilerimizin omuzlarında yükselen aziz vatanımızı gerek içte gerekse dışta tüm şer odaklarına karşı kanımızın son damlasına kadar korumaya söz verdik.

 

Yüce Türk milletinin kahramanlık destanı olan 15 Temmuz’un yıl dönümünde, o gece tarih yazan tüm vatandaşlarımızı ve gazilerimizi minnetle, ebediyete intikal eden bütün şehitlerimizi rahmetle ve duayla anıyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Hainler, Yüce, Türk, Milleti'nin, tokadını, yemiştir",
Yorumlar
Haber Yazılımı