Haber Detayı
04 Ocak 2019 - Cuma 10:45 Bu haber 1053 kez okundu
 
Hamsi 5 liraya düştü
Kaptan Balıkçılık personellerinden Adem Cürebal, balık fiyatlarına ilişkin, “Hamsinin fiyatı, son günlerde Karadeniz’de bol avlamasından dolayı 15 liralardan 5 liralara kadar düştü.” dedi.
GÜNDEM Haberi
Hamsi 5 liraya düştü

Kaptan Balıkçılık personellerinden Adem Cürebal, balık fiyatlarında ucuzlama olduğunu ifade ederek, “Hamsinin fiyatı, son günlerde Karadeniz’de bol avlamasından dolayı 15 liralardan 5 liralara kadar düştü.” dedi.

Karadeniz’de hamsi avı bollaşınca fiyatında düşüş oldu. Bir ara 15 liraya kadar çıkan hamsi fiyatları, 2 Ocak Çarşamba günü 5 liradan satıldı.

-“Tüm balık çeşitlerinde düşüş var”-

Kaptan Balıkçılık personellerinden Adem Cürebal, havaların iyice soğumasıyla birlikte balık avının arttığını ve buna istinaden fiyatların düştüğünü ifade ederek, şunları söyledi:

 

“Satışlar çok iyi gidiyor. Sezon biraz pahalı başladı ama şuanda fiyatlar makul. Balıklarımız taze ve tezgahta bol çeşit bulunmakta. Hamsi 15 liradan 5 liraya kadar düştü. 2019 yılında kampanyalı satışlarımız başladı. Hamsi, mezgit, istavrit ve barbun 5 lira. Vatandaş en çok hamsi, istavrit, mezgit gibi balık türlerine rağbet ediyor. Fiyatlar daha da aşağı düşer mi bilmiyorum.” 

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Hamsi, 5, liraya, düştü,
Yorumlar
Haber Yazılımı