Haber Detayı
07 Ekim 2018 - Pazar 13:38 Bu haber 2348 kez okundu
 
Hastalar sedyede ölüyor haberine açıklama
Yerel bir gazete çıkan “Hastalar Sedyede Ölüyor!” haberiyle ilgili açıklama yapan Sağlık Müdürlüğü, “Kurumumuzu yıpratmaya yönelik yapılan, gerçeği yansıtmayan, asılsız ve mesnetsiz haberleri öncelikle vatandaşlarımızın takdirine bırakıyoruz” denildi.
GÜNDEM Haberi
Hastalar sedyede ölüyor haberine açıklama

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü, “Hastalar Sedyede Ölüyor” başlıklı yerel bir gazetede çıkan haberle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, olayda bahse olan yazışmanın Ünye Devlet Hastanesi’nde iki yıl önceki bir yazışma olduğunu ve şuan geçerli olmadığını belirtti.

Konuyla ilgili Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi.

“3 Ekim 2018 tarihinde yerel bir gazetede “Hastalar Sedyede Ölüyor!” manşetiyle yayınlanan haber ile ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla açıklama yapılması gereği duyulmuştur.

6 Aralık 2017 tarihinde ve geçmişte de farklı tarihlerde benzer şekilde habere konu olan yazı; Ünye Devlet Hastanesi Yöneticiliği tarafından yaklaşık 2 yıl önce, 17 Kasım 2016 yılında kurum içi bir yazışma olarak yayınlanmıştır.

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği (mülga) döneminde; yaklaşık 2 yıl önce, Ünye Devlet Hastanesi Yöneticiliği tarafından yazılan bu yazı ile ilgili geçmiş tarihte benzer haberler yapılmış olmasına rağmen, şu an hiçbir geçerliliği bulunmayan bu yazı ile ilgili geçmişte yapılan haberler ile benzer nitelikteki 03.10.2018 tarihli söz konusu haber; zaman mevhumu gözetmeksizin gece gündüz fedakarca sağlık hizmeti sunan çalışanlarımızı ve kurumumuzu kamuoyu nezdinde yıpratmaya yönelik yapılmış, tamamen gerçeği yansıtmayan ithamlardan ibarettir.

Araştırmacı gazetecilik ve doğru habercilik anlayışı benimsenmeyerek, Kurumumuzu kamuoyu önünde yıpratmaya yönelik yapılan, gerçeği yansıtmayan, asılsız ve mesnetsiz bu yöndeki haberleri öncelikle vatandaşlarımızın vicdanına, takdirine bırakıyor ve hukuki tüm haklarımızı saklı tutarak kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz."

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: Hastalar, sedyede, ölüyor, haberine, açıklama, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı