Haber Detayı
29 Aralık 2019 - Pazar 18:20 Bu haber 628 kez okundu
 
Hastane İçin Tarihi İmza Atıldı
Ordu Üniversitesi (ODÜ) Senatosu, kampüs alanı içerisindeki 350 dönümlük tıp fakültesi hastanesi için ayrılan alanın 208 dönümünü, Şehir Hastanesi yapılması için Sağlık Bakanlığı’na devretti.
GÜNDEM Haberi
Hastane İçin Tarihi İmza Atıldı

HASTANE İÇİN BOTANİK PARK KARARI

Ordu Üniversitesi (ODÜ), tıp fakültesi hastanesi inşaatının yapılması amacıyla geçtiğimiz yıllarda kampüs çevresindeki 350 dönümlük alanı satın almıştı. Ancak, hastane inşaatının ODÜ içerisindeki alanın zeminin engebeli olması gerekçesi ile Eskipazar Mahallesi’nde 15 milyon TL harcanarak inşa edilen Botanik Park’ta yapılması kararlaştırılmıştı. Bu karara Orduluların büyük tepkisi olmuştu. Bu tepkiye rağmen Botanik Park içerisindeki sosyal donatı alanları ve ağaçlar sökülmüştü.

 

ORDULULARIN TEPKİSİ GÖRMEZDEN GELİNMEDİ

Kentteki sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere birçok vatandaş, yeni hastanenin ODÜ içerisinde yapılması gerektiğini belirtmişti. ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın da, “Hastane için yer vermeye hazırız” çağrısının ardından Sağlık Bakanlığı ile görüşmeler başladı. Yapılan görüşmelerin ardından tıp fakültesi hastanesi için kamulaştırılan 350 dönümlük alandan 208 dönümünün Bakanlığa devredilmesi kararlaştırıldı. ODÜ senatosu da dün toplanarak, tarihi belgelerin altına imza attı.

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Hastane, İçin, Tarihi, İmza, Atıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı