Haber Detayı
21 Kasım 2019 - Perşembe 16:00 Bu haber 881 kez okundu
 
Hastane Yeri Akıllara Yattı
Ordu’da son yıllarda gündemden düşmeyen Şehir Hastanesi yeri için Ordu Üniversitesi içerisinde ayrılan 350 dönümlük arsanın, kente yapılacak yeni hastane için uygun olduğu ifade ediliyor.
GÜNDEM Haberi
Hastane Yeri Akıllara Yattı

BOTANİK PARK HASTANE YÜKÜNÜ TAŞIYAMAZ

Sağlık Bakanlığı, kente yapılacak olan Ordu Şehir Hastanesi’nin proje ihalesini gerçekleştirdi ancak, hastanenin yeri konusunda kafalardaki soru işaretleri giderilemedi. Ordu’nun ilk yerleşim yeri olan ve içerisinde tarihi hamamın bulunduğu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Karadeniz’in ilk Botanik Parkı’nın yapıldığı 116 dönümlük arazi Şehir Hastanesi yeri için uygun görüldü. Uzmanlar, konum itibariyle Şehir Hastanesi’nin bu alanda yapılmasının uygun olmayacağı görüşünde birleşirken, sivil toplum kuruluşları da hastanenin Ordu Üniversitesi kampusunun içerisinde yer alması gerektiğini ifade ettiler.

 

DOĞRU ADRES: ORDU ÜNİVERSİTESİ KAMPUSU

Ordu Üniversitesi de bu çağrılara kulak verdi. Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, daha önce 75 dönüm olarak ayrılan hastane yerini daha da büyüterek, ellerinde 350 dönümlük bir arazinin olduğunu, hastane inşaatı için de bu alanın uygun olduğunu açıkladı. Rektör Akdoğan’ın bu açıklamasının ardından gözler 350 dönümlük o araziye çevrildi. Uzmanlar, kampus içerisindeki alanın hem zemin olarak, hem de ulaşım olarak insanların hastaneye ulaşımını kolaylaştıracağını belirttiler. Ordu Çevre Yolu’nun da söz konusu arazinin arkasından geçmesinin fırsat olduğunu kaydeden uzmanlar, doğru yerin kampus alanı olduğunu söyledi.

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Hastane, Yeri, Akıllara, Yattı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı