Haber Detayı
20 Ekim 2020 - Salı 14:58 Bu haber 128 kez okundu
 
‘Hayal’ Denilen Yolda Son Düzlük
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in mahalle ve grup yollarında başlattığı asfalt seferberliği yüz güldürüyor. Kentin birçok noktasının şantiyeye dönüştüğü çalışmalarda, Fatsa ve Kumru ilçelerini birbirine bağlayan 12.5 kilometrelik yolun 10 kilometresi sıcak asfaltla buluştu.
GÜNDEM Haberi
‘Hayal’ Denilen Yolda Son Düzlük

Ordu’nun mahalle ve grup yollarındaki asfalt hamlesi devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerince yürütülen çalışmalarda, Fatsa ve Kumru ilçelerinin mahallelerini birbirine bağlayan 12.5 kilometre uzunluğundaki grup yolunun 10 kilometresi sıcak asfalta kavuştu. Fatsa ilçesine bağlı, Beyceli ve İslamdağ mahalleleri ile Kumru ilçesine bağlı, Fizme, Kurtuluş ve Yalnızdam mahallelerini birbirine bağlayan toplam 12.5 kilometrelik güzergahın geride kalan 2.5 kilometrelik kısmındaki çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

 

 

10 KİLOMETRELİK KISIM SICAK ASFALTA KAVUŞTU

 

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte, Fatsa ve Kumru ilçelerine bağlı 5 mahallenin sıcak asfalt konforu yaşayacağını söyledi. Başkan Güler, “Tüm ekiplerimizle birlikte büyükşehir belediyesi olarak 19 ilçemize şantiye kurduk. Bu yol yıllardır hasretle beklenen bir güzergahtı. Toplam 12.5 kilometre uzunluğundaki yolun 10 kilometresi artık sıcak asfalt. Kalan 2.5 kilometrelik kısımda ise ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. “Düşünen, Üreten, Yarışan Ordu” sloganıyla tarımdan turizme, sağlıktan ulaşıma kadar memleketimize hizmet vermeye devam ediyoruz. İlçelerimize hayırlı olsun” dedi.

 

 

İSLAMDAĞ MUHTARINDAN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

 

 

Fatsa İslamdağ Muhtarı Server Horoz, “Daha önce İslamdağ Mahallesinde tozdan ve çamurdan çok sıkıntılar çekmiştik. Şu anda çalışmalar devam ediyor ve yolumuz sıcak asfalta kavuşuyor. Bizlere bu imkanı sunan Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.

 

 

MUHTAR CEZAN: “MUTLULUĞUMUZUN TARİFİ YOK”

 

 

Beyceli Mahalle Muhtarı Mustafa Cezan ise “Burası yıllardır arzu ettiğimiz ve talep ettiğimiz bir yoldu. Mutluluğumuzun tarifi yok. Hasret ve özlemle beklediğimiz yola kavuştuk. Mahalle halkı olarak Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyorum” diye sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Hayal’, Denilen, Yolda, Son, Düzlük,
Yorumlar
Haber Yazılımı