Haber Detayı
06 Ağustos 2018 - Pazartesi 01:01 Bu haber 4676 kez okundu
 
“Her türlü önlem alınmıştır”
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, “Fındık üreticilerimizin mağduriyet yaşamaması için her türlü önlem alındı. TMO, gerekli hazırlıkları yaptı.” dedi.
EKONOMİ Haberi
“Her türlü önlem alınmıştır”

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamada, 2018 yılı ürünü fındık piyasasını düzenlemek için gerekli hazırlıkların yapıldığını ve fındık üreticilerinin mağduriyet yaşamaması için her türlü önlemin alındığını ifade etti.

Bakan Pakdemirli’nin, fındıkta fiyat istikrarı ve TMO müdahalesine ilişkin yaptığı açıklama şu şekilde:

“2018 yılı fındık hasadı bugünlerde başlamış bulunmaktadır.700 bin ha alanda 500 bin civarında üreticimizi doğrudan ilgilendiren ve ülkemizin en önemli tarımsal ihracat ürünü olan fındık hasadının bereketli geçmesini temenni ediyorum. Hasatla birlikte piyasa fiyat istikrarı ve TMO müdahalesi hususunda tereddütlerin ortaya çıktığı görülmektedir. Görevlendirildiği tarımsal ürünlerle ilgili piyasa düzenleme görevini başarıyla yürüten Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü tarafından; 2018 yılı ürünü fındık piyasasını düzenlemek için gerekli hazırlıklar yapılmış ve fındık üreticilerimizin mağduriyet yaşamaması için her türlü önlem alınmıştır. Alım politikalarına ilişkin açıklamalar önümüzdeki günlerde ayrıca yapılacaktır.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Her, türlü, önlem, alınmıştır”,
Yorumlar
Haber Yazılımı