Haber Detayı
17 Aralık 2019 - Salı 11:15 Bu haber 636 kez okundu
 
İçkili Mekanlar Taşınıyor
Büyükşehir Belediyesi’nden ‘Saygı Sokağı’Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, kentteki bina altlarında bulunan içkili mekânların bir araya toplanması için kolları sıvadıklarını belirterek, “Bununla ilgili ‘Saygı Sokağı’ projesi hazırlıyoruz. Fakat bu tecrit değil. Dolayısıyla kimsenin özgürlüğü kısıtlanmıyor” dedi.
GÜNDEM Haberi
İçkili Mekanlar Taşınıyor

 

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ PROJEYİ DETAYŞLI GÖRÜŞECEK

Son yıllarda şehir içindeki bazı binaların altlarında bulunan barlarla ilgili gelen şikâyetler üzerine Büyükşehir Belediyesi, yeni bir düzenlemeye gidiyor. Şehir içerisinde toplumu rahatsız eden içkili mekanlar‘Saygı Sokağı’ projesi kapsamında Karapınar Mahallesi Melet Irmağı’nın yanında toplanacak. Yeni oluşturulacak bölge turizme de kazandırılacak. Yapılan çalışmalarla birlikte söz konusu alana ticaret alanı fonksiyonu verildi. Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde gündeme getirilen proje, daha detaylı görüşülmek üzere ertelendi.

BAŞKAN GÜLER ŞİKÂYETLERİN ARTTIĞINA DİKKAT ÇEKTİ

‘Saygı Sokağı’ projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, yerel seçimler öncesi ve sonrasında şehir içindeki içkili mekânlarla ilgili yoğun şikayet aldıklarını söyledi. Başkan Güler, “Hem seçim kampanyası sırasında, hem de göreve geldiğimiz dönemde bina altlarındaki içkili mekânların bir araya getirilmesiyle ilgili epey bir rahatsızlık olduğu yönünde çok şikayet geldi. Buraları kapatmak çözüm değil.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İçkili, Mekanlar, Taşınıyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı