Haber Detayı
06 Mayıs 2019 - Pazartesi 15:04 Bu haber 815 kez okundu
 
İftar çadırının yeri değişti
Altınordu Belediyesi tarafından bu ramazan Tayfun Gürsoy Parkı’nda (Ordu Lisesi karşısı) kurulacak olan iftar çadırında her gün ortalama 1300 kişiye iftar yemeği verilecek.
YAŞAM Haberi
İftar çadırının yeri değişti

Bolluğun ve bereketin eksik olmadığı, birliğin ve hoşgörünün arttığı, yardımlaşma dini olan İslam’ın güzelliklerini yansıtan ve on bir Ayın Sultanı olarak adlandırılan Ramazan ayı için hummalı bir çalışma sürdüren Altınordu Belediyesi hazırlıklarını tamamladı.

Yapılan hazırlıklar kapsamında her yıl uygulanan ‘Altınordu Belediyesi Geleneksel İftar Çadırı’ uygulaması bu yılda devam edecek. Bu çerçevede Ordu Lisesi karşısında bulunan Tayfun Gürsoy Parkı’nda kurulacak olan iftar çadırında ihtiyaç sahipleri, öğrenciler, nöbetçi kamu çalışanlarına ve Ordululara Ramazan ayı süresince her gün ortalama 1300 kişilik iftar yemeği verilecek. Ramazan ayı boyunca iftar çadırının yanı sıra mahallelerdeki ihtiyaç sahipleri de belirlenerek gıda yardımları yapılacak. Bu yıl ayrıca geçmiş yıllardan farklı olarak mahalle iftarları uygulaması yapılmayacak.

Kurulan Altınordu Belediyesi Geleneksel İftar Çadırı ile bir araya gelecek olan binlerce Altınordulu, kardeşlik ve dayanışma duygularını hep birlikte yaşayacak. Geçen sene Ramazan Çadırı ODÜ Meslek Lisesi yanındaki alana kurulmuştu

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: İftar, çadırının, yeri, değişti,
Yorumlar
Haber Yazılımı