Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 14:09 Bu haber 1409 kez okundu
 
İki genel müdür görevden alındı
ORBEL Genel Müdürü Ümit Gündüz ile Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürü Fatih Yürük, görevlerinden alındı.
GÜNDEM Haberi
İki genel müdür görevden alındı

Ordu Büyükşehir Belediyesinde yeni idari teşkilat yapılanması sürüyor. Bu kapsamda OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük görevinden alındı. Yürük'ün yerine memuriyet hayatı boyunca DSİ'de önemli görevlerde bulunan Murat Us atandı. Ataması onaylanan Us, görevine başladı.

MURAT US KİMDİR?

1967 Tokat-Zile doğumlu Murat Us, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Memuriyet hayatına 1988 yılında Devlet Su İşleri (DSİ) Samsun 7. Bölge Müdürlüğü’nde mühendis olarak başlayan Murat Us, uzun yıllar DSİ Bölge Müdürlüğü bünyesinde başarılı çalışmalara imza attı.

2011-2015 yılları arasında DSİ Samsun 7. Bölge Müdürlüğü’nde Bölge Müdür Yardımcılığı yaptı. 2015-2016 yılı arasında DSİ Trabzon 22. Bölge Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Us, 2016-2017 yılı arasında DSİ Genel Müdürlüğü bünyesinde Proje İnşaat Dairesi Başkanlığı görevini yürüttü. Daha sonra özel sektöre geçen Murat Us, son olarak OSKİ Genel Müdürlüğüne atandı.

ORBEL’de de değişim

Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediyesinin iştirak şirketi olan ORBEL'de bir değişiklik yaşandı. ORBEL Genel Müdürü Ümit Gündüz de görevinden alındı. ORBEL Genel Müdürlüğüne Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Muhammet Günaydın atandı

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: İki, genel, müdür, görevden, alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı