Haber Detayı
31 Aralık 2018 - Pazartesi 20:42 Bu haber 1256 kez okundu
 
İlçe Tarım’dan yılbaşı teftişi!
Ünye Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü ekipleri, yılbaşı dolayısıyla gıda ve alkollü içki satışı yapan işyerlerinde denetim gerçekleştirdi.
GÜNDEM Haberi
İlçe Tarım’dan yılbaşı teftişi!

Ünye Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü ekipleri, yılbaşı dolayısıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve Jandarma ekipleri desteğiyle eğlence merkezleri ile halka açık toplu tüketim işletmelerine yönelik gıda ve alkollü içki denetimlerini arttırdı.

Denetimlerde sahte içkilere karşı bandrol kontrolleri yapılırken, iş yerlerinin hijyen koşulları da denetlendi.

Ekipler,  yılbaşı öncesi içkili eğlence yerleri, içkili lokantalar ve oteller olmak üzere, bu alanlarda faaliyet gösteren işletmelere, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) belgesi, Maliye Bakanlığı’nın bandrolü olmadan satışa sunulan sahte alkollü içkiler ve iş yerlerini hijyen yönünden denetledi.

Denetimlerin etkinliğini artırmak amacıyla, gündüz ve gece olarak yürütüldüğü bildirilirken, mevzuat kapsamında bilgilendirilmeler yapıldığı,  işletmelerde alkollü içki denetimi yanında, asgari teknik ve hijyen esaslarına bağlı olarak faaliyet gösterip göstermediklerinin ile saklama ve sunum koşullarının uygunluğunun denetimlerde yapıldığı bildirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İlçe, Tarım’dan, yılbaşı, teftişi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı