Haber Detayı
19 Nisan 2018 - Perşembe 14:08 Bu haber 2936 kez okundu
 
İyi Parti Erken Seçime Hazır
İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı Av. İrfan Demir, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim çağrısına ilişkin açıklama yaptı.
SİYASET Haberi
İyi Parti Erken Seçime Hazır

Demir; “Erken seçimi daha önce ki tarihlerden itibaren ön görüyorduk ve aylar öncesinden erken seçim olacakmış gibi çalışıyorduk. Erken seçime hazırız.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli ’nin erken seçim çağrısına ilişkin açıklama yapan İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı İrfan Demir, İYİ Parti’nin her türlü şarta secime gireceğini, aralık kurultayını YSK’nın kabul etmemesi durumunda ise B ve C planlarının olduğunu ifade etti.

-“Bizim için çok sürpriz olmadı”-

Bahçeli’nin erken seçim çağrısının kendileri için sürpriz olmadığını ifade eden Demir, “Bilindiği üzere biz 2017 yılı ekim ayında İYİ Parti’mizi kurduk çalışmalar başladı. O gün bugündür yapılması ön gördüğümüz erken seçimler nedeniyle büyük bir hazırlık içinde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bu noktada şunu belirtmek istiyorum ki geçtiğimiz hafta erken seçimle ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ’nin yapacağı çağlıyla ilgili satır aralarında beyanlar geçiyordu. Bu yönüyle bizim için çok sürpriz olmadı. Ünye teşkilatı olarak yapılacak erken seçime hazırız.” dedi.

-“26 Ağustos bize özenle seçilmiş bir tarih”-

Erken seçim için telaffuz edilen 26 Ağustos tarihini manidar olduğunu belirten demir, ağustos ayının Türkiye’nin hasat mevsimi olduğunu ifade ettiği açıklamasında şunları söyledi:

“Siyasi düşünce sahipleri, siyasi iktidarla hareket edenler, ittifak yanlıları seçimin 26 Ağustos tarihinde yapılmasını ön gördüler. Seçim ay ve gün olarak da verilmesi bizim dikkatimizden kaçmadı. Neden 26 Ağustos olabilir diye düşündük. Bu noktada ağustos ayı bilindiği üzere tüm Türkiye’nin hasat mevsimidir. Karadeniz bölgesi olarak düşünürse büyükşehirlerde yaşayan hemşerimizin memleketlerine dönüp fındığını toplayıp, hasat yaptığı döneme denk gelmektedir. Yine 26 Ağustos tarihinde hac ibadetini yerine getirecek insanların durumu belli. Dolayısıyla 26 Ağustos bize özenle seçilmiş bir tarih gibi geldi. Seçime katılma oranının az olması, iktidara daha mantıklı bir düşünce olarak yansıdığını düşünüyoruz. Çünkü hiçbir şekilde 50+1 dediğimiz sayıyı Cumhurbaşkanlığı seçiminde defalarca anket yaptırmalarına rağmen aşamadılar, aşamayacaklar. Bunu aşmanın yolunu insanların tatilde olduğu, insanların memleketlerinde hasat döneminde oldukları, hacda oldukları bir döneme denk getirmek suretiyle seçime katılma oranını düşük tutarak sağlamayı hesap etmiş olabilirler. Ama biz bu hesapların hepsini bir şekilde ortadan kaldıracağız. Çünkü inançlı cesur bir hareketiz. Bütün engelleri nasıl yıka yıka geldiysek ki bize parti kuramaz dediler, bunlar barajı aşamaz dediler, kongre yapamaz dediler. Nasıl yıka yıka geldiysek yapılacak erken veya normal seçimde vatandaşın teveccühünü layık olarak İYİ Parti’yi iktidara getireceğiz.”

-“Seçim kanunun ön gördüğü bütün şartları yerine getirdik”-

İYİ Parti’nin her halükarda seçimlere gireceğini belirten İrfan demir, “İYİ Parti’nin seçimlere giremeyeceği noktasında bir takım spekülasyonlar yapılmaya başladı. Şunu özellikle belirtmek istiyorum ki, biz 10 Aralık 2017 tarihi itibariyle 1 olağan kongresini yapmış bir partiyiz. 79 ilde tüm ilçeleri ile beraber teşkilatlandık. Dolayısıyla seçim kanunun ön gördüğü bütün şartları yerine getirdik. Bu konuda da önümüze set çekilmek istenmesi ve 10 Aralık kurultayının YSK’nın kabul etmemesi gibi bir durumda da B ve C planlarımızın olduğunu Genel Merkezimiz ve Genel Başkan Yardımcılarımız ifade ettiler. Biz hangi şartlar altında olursa olsun seçime gireceğiz ve bu seçimi galip olarak bitireceğiz. Korkunun ecele faydası yok.” diye konuştu. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İyi, Parti, Erken, Seçime, Hazır, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı