Haber Detayı
03 Ekim 2020 - Cumartesi 23:01 Bu haber 108 kez okundu
 
Kabataş’da Korona Karantinası
Korana vakaları sebebiyle Kabataş’ın Beylerli Mahallesi Resüloğlu Küme Evleri Mevkisinin karantina alınmasına karar verildi.
GÜNDEM Haberi
Kabataş’da Korona Karantinası

Ordu Valiliğinden yapılan açıklamada Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile Kabataş’ın Beylerli Mahallesi’nde karantina kararı alınmasına karar verildiği belirtildi.

 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

“Ordu İli Kabataş İlçesi Beylerli Mahallesi’nde çeşitli sebeplerle yapılan testler sonucunda Koronavirüs vakalarının tespit edilmesi, olası vaka ve bunların temaslıları sonucu ev karantinasında bulunan kişiler bulunduğu tespit edilmiştir. Bu kapsamda Koronavirüs salgınının kontrol altına alınması amacıyla; Ordu İli Kabataş İlçesi Beylerli Mahallesi Resuloğlu Küme Evleri Mevkisi’nde 01.10.2020 tarihi saat 24.00’dan itibaren ikinci değerlendirmeye kadar karantina kararı alınmasına, söz konusu mevkii ile olan giriş çıkışların kapatılmasına; Yukarıda belirtilen çerçevede, çalışmaların/tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi, gerekli görülmesi durumunda alınan kararlara uyulup uyulmadığının denetlenmesine, alınan kararlara uymayanlara idari ve adli işlem başlatılmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kabataş’da, Korona, Karantinası,
Yorumlar
Haber Yazılımı