Haber Detayı
17 Haziran 2018 - Pazar 10:56 Bu haber 6148 kez okundu
 
Kadın Futbol Takımı’nın ziyaretçileri vardı
TFF Kadınlar 3. Lig'de Ünye’yi temsil eden Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı’nın antrenmanını, AK Parti Ordu Milletvekili Adayları Yavuz Selim Kıran ve Hamide Aydemir Demir ile Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ziyaret ettiler.
SPOR Haberi
Kadın Futbol Takımı’nın ziyaretçileri vardı

AK Parti Ordu Milletvekili Adayları Yavuz Selim Kıran ve Hamide Aydemir Demir ile Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, TFF Kadınlar 3. Lig'de Ünye’yi temsil eden Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı’nın şehir stadındaki antrenmanını ziyaret ederek başarılar dilediler.

Ziyarette konuşan AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Yavuz Selim Kıran, “Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı’nı takip ediyorum. Ünye’de profesyonel ligde kadın futbol takımı olması ilçemiz için gurur verici. Geçen sezon ilk defa mücadele etmelerine rağmen başarılı sonuçlar aldılar. Yeni sezonda başarılarını daha da arttırmalarını diliyor, maddi manevi yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum.” dedi.

-“Motivasyonumuzu misli misli artırdı”-

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Muhammet Kışla, ziyaretin motivasyonlarını arttırdığını belirterek şunları söyledi:

“Milletvekili adaylarımız ve Belediye Başkanımız Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımımızı Ünye Şehir Stadı'nda yaptığımız antrenmanda ziyaret ederek bizleri onurlandırdılar Hem nüfus anlamında hem sosyal ve ekonomik anlamda hem de bulunduğu coğrafyanın eşsiz güzelliklerini bir arada cömertçe sunması bakımından ülkemizin en büyük, en güzel, en zengin kültürel dokusuna sahip ilçelerinden biri olan Ünye'mizi geçtiğimiz sezon TFF Kadınlar 3. Lig'de temsil eden Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımımız gördüğü ilgi ve alakayla profesyonel lige aday takımımız Ünye 1957 Spor'dan sonra ilçemizin ikinci takımı olduğunu ispatlamış oldu. Milletvekili adaylarımız ve Belediye Başkanımız antrenmanımızı ziyaret ederek takımımızın ve sporcularımızın yanında olduklarını bir kez daha gösterdiler. Bu bizim motivasyonumuzu misli misli artırdı. Kendilerine kulübüm, sporcularım ve şahsım adına çok teşekkür ettiğimi ifade etmek istiyorum.”

-“Sorumluluğumuzun bilincindeyiz”-

Genç kızlarımızı sportif faaliyetler içerisine çekmek ve akademik başarılarına katkı sağlamak için yola çıktıklarını belirten Kışla, “Sporcularımız adına büyük bir sorumluluğun altına girdiğimizin farkında ve bilincindeyiz. Dahası ilçemize, ülkemize ve milletimize karşı sorumluluklarımız var. Ünye Gücü FK olarak genç kızlarımızı sosyal yaşantıları içerisinde var olan tehlikelerden korumak, onları bir sportif faaliyet içerisinde kendilerini ifade etmelerine olanak sağlamak, akademik eğitimlerine katkı sağlamak ve diğer yandan da onları futbolcu kimliklerinin sağlayacağı avantajlarla BESYO'ya (Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları) girmelerine olanak sağlamak vazifemizdir. Ziyarette bu konulara vurgu yaparken geleceğimiz olan gençlerimizde hem içinde yaşadıkları topluma karşı hem de futbol oynadıkları takıma karşı bir aidiyet duygusunu geliştirerek onların toplumsal değerlere sıkı sıkıya bağlanmalarına imkân sağladığımızı da ifade etmeye çalıştık.” dedi.

-“Ayrım gözetmeksizin her siyasi partinin ziyaretine açığız”-

Takımlarının Ünye’ye mal olduğunu ve herkese kapılarının açık olduğunu ifade eden Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Muhammet Kışla, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımımız artık Ünye'ye mal olmuş, güzel ilçemizin bir değeridir. Buradan hareketle hiçbir ayrım gözetmeksizin her siyasi partinin ziyaretine açığız. Sporun birleştirici yanını hesaba katarak ilçemizin yükselen değeri kadın futbol takımımızı ziyaret ederek bize destek olmak isteyenlere kapımız ardına kadar açıktır. Bugünkü ziyarette verilen mesajlar bizi ziyadesiyle memnun etti, çünkü biz ne yaptığımızın farkındayız. Nasıl biz zor işi yüklendiğimizi de iyi biliyoruz. Bu anlamda Türkiye'mizin örnek kulübü olacağız buna da eminim. En büyük mutluluğumuz da Ünye gibi güzel bir ilçenin artık Ünye 1957 Spor'un yanında ikinci bir takımı olmaktır. Bu onur bize yeter. Bir kez daha teşekkürler.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadın, Futbol, Takımı’nın, ziyaretçileri, vardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı