Haber Detayı
22 Nisan 2018 - Pazar 10:22 Bu haber 3471 kez okundu
 
Kadın Kolları Yiğit’e emanet
AK Parti Ünye İlçe Teşkilatı Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi’nde Eczacı Özlem Aldemir Yiğit Kadın Kolları Başkanı seçildi.
SİYASET Haberi
Kadın Kolları Yiğit’e emanet

AK Parti Ünye İlçe Teşkilatı Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi, Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede, AK Parti Ünye İlçe Teşkilatı Kadın Kollarının 5 yıllık faaliyet raporu okundu, ardından protokol konuşmaları yapıldı.

-“Başkanlığı, kutlu davamıza hizmet etmek için bir araç bildik”-

AK Parti Ünye İlçe Teşkilatı Kadın Kolları eski Başkanı Fatma Çalık, Kadın Kolları Başkanlığını kutlu davalarına araç bildiklerini ifade ederek, “Bu şuurla tabiri caizse çalınmadık kapı, girilmedik sokak bırakmadık. Sadece seçim dönemleri değil her an Kadın Kolları olarak etkinliklerimize, ziyaretlerimize, programlarımıza devam ettik. Görev ayırt etmeksizin STK’ların programlarından, kulüp çalışmalarından, birim müdürlerimizin, hanım kardeşlerimizin organizasyonlarında aktif olarak görev aldık. 3 yıl gibi kısa süre içerisinde rabbim öyle güzel hizmetler, dualar, öyle güzel yol arkadaşları nasip etti ki azmimiz, şevkimiz, heyecanımız hep diri kaldı.” dedi.

Kongreye katılan AK Parti Kadın Kolları Ordu İl Başkanı Ayşe Baysal, “AK kadınlar olarak seçimlere 24 saat sonra da olsa tüm azmimizle, gücümüzle yılmadan yorulmadan çalışmaya hazırız. Gücünü tazelemiş yeni kadrolar, üstlendikleri görev şuuru ve hizmet aşkı ile çalışmalarını sürdüreceklerdir. Bu vesile ile kongremizle görev üstlenen Özlem Aldemir Yiğit ve yönetim kuruluna başarılar diliyorum” diye konuştu.

- “16 yıllık başarının sırrı kadınlardan aldığı güçtür” -

AK Parti Ünye İlçe Teşkilatı Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti’nin 16 yıllık başarısının kadınlarından aldığı güçle olduğunu söyledi.

Kadınların teşkilatçılıkta en fazla fedakarlık gösterdiğini ifade eden Tavlı, “Özellikle seçim dönemlerinde kapı kapı dolaşan, davamıza ve ülkemize olan hizmet aşkımızı en iyi anlatanlar hanım kardeşlerimiz oldu. Gün geldi eşinizden, evladınızdan, işlerinizden fedakarlık göstererek kutlu yürüyüşümüz için mücadele verdiniz, vermeye de devam ediyorsunuz.”dedi.

Tavlı, 24 Haziran 2018 Genel Seçimleri için kadınların desteğinin önemli olduğunu vurgulayarak, “Önümüzde çok ama çok önemli bir seçim var. 24 Haziran 2018 Pazar günü gerçekleşecek. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimlerinde sizlerle birlikte yoğun bir mesaiyi de yürütmeye başladık. Ben üzerinize düşen görevleri layıkıyla yerine getireceğinize inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk ise kongre süreçlerine değinip, “Mesele listede olmak veya olmamak değil. Mesele bir aile birliği ve bütünlüğü içerisinde dışarıya karşı bir mücadeleyi verebilmek” diyerek 24 Haziran genel seçimlerinin çalışmasına başladıklarını, bu konuda da AK Partili kadınlardan destek istediklerini söyledi.

-“AK Parti’nin sırrı kadınlara verdiği değerdir”-

Dünyanın en büyük kadın siyasi hareketinin AK Parti’de olduğunu vurgulayan Ünye Belediye Başkan Ahmet Çamyar, “2001 tarihinde kurulan ve kurulduğu günden bu yana girdiği her seçimden, katıldığı her referandumdan başarı ile çıkan AK Parti’nin bu sırrı hiç kuşkusuz kadınlara verdiği değerdendir. Genel Başkan Yardımcılıklarından, Bakanlıklara, Milletvekilliğinden Belediye Başkanlıklarına, meclis üyeliklerine kadar siyasi karar alma sürecinin her kademesine kadın estetiği, zarafeti, nezaketi, asaleti tarihte hiç görülmediği kadar AK Parti ve Cumhurbaşkanımız sayesinde sürece nüfuz etmiştir. AK Parti’nin Kadın Kolları, Türkiye’de 4.5 milyon üye sayısı, yaklaşık 30 bin yöneticisiyle dünyanın en büyük kadın siyasi hareketidir. Ordu’muzda da 38 bin kadın üye sayımızın 6 bini Ünye’mizdedir. İlk kadın kolları başkanımızdan son kadın kolları başkanımıza kadar tüm kadın kolları başkanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Tüm konuşmacılar 24 Haziran tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi için AK Partili kadınlardan destek istedi.

Protokol konuşmalarının ardından seçimlere geçildi.

AK Parti Ünye İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Fatma Çalık’ın aday olmadığı kongrede seçime tek liste ile giren Özlem Aldemir Yiğit Kadın Kolları Başkanlığına seçildi.

Yiğit’ın başkanlığında yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

“Ayşegül Darıoğlu, Büşra Memiş, Büşra Ocak, Dilek Pursah, Elif Soysal, Emine Canan Tatlı,  Emine Toprak, Esranur Argan, Fatma Okuyucu,  Fatma Yüksel, Filiz Hatipoğlu, Gülendam Sertkaya, Hatice Balcı, Hülya Kasırga, Melike Özkan, Nazlı Tavlı, Nazmiye Şimşek, Necmiye Kalyoncu, Nurcan Kocamanoğlu, Selda Dündar, Şeyma Sultan Fidan Er, Zahiye Çolakoğlu, Zeynep Yazıcı, Zeynep Yıldırım Gürel”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadın, Kolları, Yiğit’e, emanet,
Yorumlar
Haber Yazılımı