Haber Detayı
02 Haziran 2018 - Cumartesi 00:54 Bu haber 3247 kez okundu
 
Kanını yerde bırakmadılar
Giresun'un Güce ilçesinde, 2 bölücü terör örgütü PKK mensubu etkisiz hale getirildi.
ASAYİŞ Haberi
Kanını yerde bırakmadılar

Şabankale mevkiindeki çatışma sonucu açık isimleri henüz belirlenemeyen teröristlerin kod adları "Soreş" ve "Berhudan" olduğu anlaşıldı. Ölü ele geçirilen 2 teröristin geçen yıl Ağustos ayında Trabzon'un Maçka ilçesinde 15 yaşındaki Eren Bülbül ile astsubay Başçavuş Ferhat Gedik'i şehit eden terörist grubundan oldukları öğrenildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, terörle mücadele kapsamında ilçe kırsalında arama tarama faaliyetleri devam ediyor.

Güvenlik güçleri bölgedeki operasyonlarını sürdürüyor.

EREN BÜLBÜL'Ü ŞEHİT EDEN TERÖRİSTLER

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Giresun'un Güce ilçesinde 31 Mayıs tarihinde ölü ele geçirilen 2 teröristin geçen yıl Ağustos ayında Trabzon'un Maçka ilçesinde 15 yaşındaki Eren Bülbülile astsubay Başçavuş Ferhat Gedik'i şehit eden terörist grubundan olduklarını söyledi.

Bakan Soylu "Size bugün bir haber vereceğim. Geçen yıl da yine bir evladımızı Eren Bülbülümüzü ve bir astsubay başçavuşumuzu burada şehit etmişlerdi. İşte o gruptan 2 kişi bugün Giresun Güce'de kahraman askerlerimizin, jandarmamızın, komutanlarımızın ortaya koymuş olduğu operasyon sonucu öldürüldüler. Bu millete gözyaşı akıttıranı, bu millete sıkıntıya uğratanı, kimsenin yanında kalmayacağını bu millet ahdetmiştir, yemin etmiştir" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kanını, yerde, bırakmadılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı