Haber Detayı
08 Mayıs 2019 - Çarşamba 18:40 Bu haber 3656 kez okundu
 
Karadeniz'e boydan boya çevre yolu
Karadeniz Sahil Yolu yapılıyorken sahilinden geçiş vermeyen ve arkadan çevre yolu isteyen Ünyelilerin o günkü talebi bugün gelinen noktada tüm Karadeniz'in talebi haline geldi.
GÜNDEM Haberi
Karadeniz'e boydan boya çevre yolu

Ünye çevre yolunun hizmete girmesinin ardından Altınordu çevre yolu çalışmaları başladı, 1. etabı hizmete açıldı. Bu arada Fatsa çevre yolu proje çalışmaları başladı.

Bunları Giresun çevre yolu çalışmaları takip etti. Bölgede bu zamana kadar yapılan çevre yollarının en uzunu olacak olan Giresun çevre yolu 49 km. uzunluğunda olacak, Gülyalı'dan başlayıp Keşap'ta bitecek.

Karadeniz Bölgesi’nde Ünye ve Altınordu’dan sonra Giresun’a da Çevre Yolu geliyor. Giresun Çevre Yolu Ordu Gülyalı’dan başlayıp Giresun Keşap’ta sona eriyor. 49 km uzunluğundaki çevre yolunun 7 km’si Ordu sınırlarında kalıyor. Projeye ilişkin ÇED Yönetmeliği’nin 9. Maddesi gereğince Ordu ili Gülyalı ilçesinde ve Giresun ili Merkez ilçesinde halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak için 07.09.2017 tarihinde Halkın Katılım Toplantıları gerçekleştirildi. 

 

Halkın katılım Toplantısında yöre halkının talepleri doğrultusunda ÇED Başvuru dosyasında sunulan Proje güzergâhı gerek Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü gerekse de proje etüt firmaları tarafından yeniden değerlendirilerek, proje ile ilgili ofis çalışmaları, arazi çalışmaları ve muhtelif kamu kurumlarının görüşlerine başvurularak güzergah detay çalışmaları yapılmış olup ÇED İnceleme Koridoru içinde kalacak şekilde güzergah revizyonları gerçekleştirildi. Ordu Gülyalı ilçesi sınırları içerisinde KGM 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ tarafından yapılması planlanan GİRESUN ÇEVRE YOLU projesi ile ilgili 23/05/2019 tarihinde İDK Toplantısı gerçekleştirilecek

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karadeniz'e, boydan, boya, çevre, yolu,
Yorumlar
Haber Yazılımı