Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 22:05 Bu haber 2357 kez okundu
 
Karateciler, derece için ter döktü
Ünye’de, Okul sporları kapsamında minikler ve yıldızlar karate müsabakaları gerçekleştirildi. Müsabakalarda 22 okuldan 60 sporcu dereceye girmek için ter döktü.
SPOR Haberi
Karateciler, derece için ter döktü

Okul sporları kapsamında yapılan minik ve yıldızlar karate Ordu İl Müsabakaları Ünye’de gerçekleştirildi. Kapalı spor salonunda yapılan müsabakalarda 22 okuldan 60 sporcu dereceye girmek için yarıştı.

Türkiye Karate Federasyonu Ordu İl Temsilcisi Ahmet Karacı, müsabakayı çocukların maç adaptasyonunu sağlamak ve Türkiye Şampiyonası'na hazırlamak için düzenlediklerini söyledi.

-“Amacımız karateyi tanıtmak ve yaygınlaştırmak”-

Karateyi Ordu’da yaygınlaştırmak istediklerini ifade eden Karacı, “Okul sporları kapsamında minikler ve yıldızlar kategorisinde tekvando müsabakalarını Ünye’de gerçekleştiriyoruz. Ordu’da karate 3 yıldır devam ediyor. Ünye, Fatsa ve Kumru ilçelerimizde sporcularımız var. Karateyi tanıtmak ve yaygınlaştırmak amacı ile çalışmalarımız sürüyor. Çocukların maç adaptasyonu sağlamak ve Türkiye Şampiyonası’na hazırlamak amacıyla bu müsabakayı düzenledik. Ordu genelinde 22 okuldan 60 sporcu kate ve kumite dalında mücadele ediyor.” dedi

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Karateciler,, derece, için, ter, döktü,
Yorumlar
Haber Yazılımı