Haber Detayı
14 Nisan 2018 - Cumartesi 21:18 Bu haber 3094 kez okundu
 
Kaymakam Güney Başarılı Polisleri Ödüllendirdi
Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, ilçede görev yapan başarılı polisleri ödüllendirdi.
GÜNDEM Haberi
Kaymakam Güney Başarılı Polisleri Ödüllendirdi

Kentin huzur ve güven ortamını sağlamak amacıyla birçok alanda yürüttükleri operasyonları başarıyla sonuçlandıran Ünye İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin başarı belgeleri Kaymakam Güney tarafından takdim edildi.

Ünye Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen ödül töreninde Kaymakam Güney, “özellikle madde satıcıları, kullanıcılarına karşı olmak üzere daha kararlı ve istikrarlı çalışma yürüteceğiz” dedi.  

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney: “Zor bir süreçte önemli görevler yapıyorsunuz, polislik zor zamanlarda aranan, zor zamanların görevidir. Yani normal şartlarda işler yolunda giderken değil, işler sıkıntılı olduğunda başımıza bir iş geldiğinde her zaman müracaat edeceğimiz en başta gelen makamlardan çok şey beklediğimiz, toplumlum olarak, insan olarak, kişi olarak çok şey beklediğimiz makamlardan bir tanesi. Özellikle 15 Temmuz sürecinden sonra yaşadığımız olaylar verdiğimiz mücadele, FETÖ’ye karşı yapılan mücadele polis teşkilatını çok derinden etkiledi.  Meslek, mensubiyet, oran olarak çok sayıda meslektaşınız FETÖ terör örgütüyle ilişiği olduğu için meslekten ihraç edildi. Birçoğu da ceza evinde ya tutuklu yada hükümlü olarak bulunuyor. Özelliklede kurumun hafızası sayılabilecek, emniyet teşkilatımızın önemli görevlere yerleştirilmiş oldukları içinde belli dönemlerde emniyet teşkilatımızda ciddi travmalara ve geçiş dönemindeki sıkıntılara sebebiyet verdi. Allaha şükür samimi, görev ve sorumluluğunun kime karşı olduğunu bilen, devlet terbiyesinin almış astının, üstünün kim olduğunu devlet teşkilatı içinde, anayasal düzen içerisinde gören cefakar, fedakar emniyet teşkilatı mensubu arkadaşlarımız bu sürecin hızla geçirilmesini sağlamış gayretli çalışmalarıyla da eskisinden çok daha iyi diyebileceğimiz bir noktaya gelinmiştir. İnanıyorum ki kısa süre içerisinde personel eksikleri de giderildikten sonra daha da iyi pozisyonlara geleceğiz.

Önemli olan dürüstlüktür, samimiyettir, gayrettir. Her biriniz yeri geldiğinde vatanı için, bayrağı için canını feda etmekten kaçınmayacak birer vatanseversiniz. Üniformayı giydiğiniz an zaten bunu göze almış oluyorsunuz. Polislik fedakarlık mesleği, zor zamanların mesleği. Tabi her şeyin daha iyisi vardır, sizlerin de, sizler gibi çalışan Ünye ilçemizdeki meslek mensuplarının da daha iyisini yapabileceğine inanıyorum. Yaptıklarınız, bunlarda hatırı sayılır ciddi işler, bir ekip olarak, bir kurum olarak yaptınız ama hizmetlerinizde, gayretlerinizde, başarılı çalışmalarınızda diğer arkadaşlarımıza göre temayüz eden arkadaşlarımızı, sizleri başarı belgesiyle ödüllendireceğiz. Bu ne sizlerin yapabileceğinin ‘en iyisini yaptık artık bu kadar’ diyebileceğiniz bir noktadır, nede diğer arkadaşlarınız bir şey yapmıyor anlamında değil. Bugün sizleri teşvik ediyoruz, yarın diğer arkadaşlarımızı teşvik etmek amacıyla ödüllendireceğiz. Emniyet müdürümüz göreve başladıktan sonra sizlerle yoğun ve yakın ilgi göstererek bazı dokunuşlar yaparak, benim kafamdaki arzu ettiğim çalışma pozisyonu, temposu, duruşu olsun noktasında daha iyi bir yere geldiğimizi görüyorum.  Kuruluş yıl dönümü vesilesiyle de yeniden silkinerek, özellikle madde satıcıları, kullanıcılarına karşı olmak üzere daha kararlı ve istikrarlı çalışma yürüteceğiz. Tabi FETÖ ile mücadele çok alışıla gelmiş bir süreç değildi, yoğun mesainizi ve zamanınızı aldı. Bundan sonra konsantre olacağımız konular bu olacaktır. Ben başarılarınızın devamını diliyorum, hepinizi tebrik ediyorum” dedi

Ünye Kaymakamlığı toplantı salonunda düzenlenen ödül töreninde Kaymakam Güney başta olmak üzere İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Aksu ve emniyet mensupları yer aldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaymakam, Güney, Başarılı, Polisleri, Ödüllendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı