Haber Detayı
07 Nisan 2018 - Cumartesi 01:23 Bu haber 2687 kez okundu
 
Kaymakam Güney, Yavililerle biraraya geldi
Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, halk buluşmaları programı kapsamında Yavi Mahallesi’nde vatandaşlar ile bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.
GÜNDEM Haberi
Kaymakam Güney, Yavililerle biraraya geldi

Yavi Mahalle sakinlerinin yol iyileştirme çalışmalarıyla ilgili talepleri üzerine Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Abdulkadir Hatipoğlu’nu arayan Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel, görüşmenin ardından Yavi Mahallesi’nin yol sorununun programa alındığını ve 2018 yılında mahallenin sıcak asfaltla buluşacağının müjdesini verdi.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, daire amirleriyle birlikte halk buluşmaları kapsamında Yavi Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

-“Ciddi mesafeler kat ettik”-

Yavi Mahalle Muhtarı Arslan Türk, programın açılış konuşmasında mahallelerinde yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, “2014 seçimlerinde büyükşehir olduktan sonra hizmet alamayız diye bir algı oluşmuştu. Ama görüyoruz ki 2014 yılından bu yana ciddi mesafeler kat ettik. Eksiklerimiz var ama bu eksiklikleri tamamlamak için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

-“Sorunları yerinde görmek tespit ediyoruz”-

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, vatandaşın ayağına giderek sorunları yerinde tespit ettiklerini belirterek, “Bizler halkımıza ne kadar yakın olursak, halkımızın desteğini ne kadar yanımızda hissedersek görevimizi o kadar iyi bir şekilde yerine getiriyoruz. Bizler yapılan tüm kamu hizmetlerinin, genel idarenin taşra teşkilatı, yerel yönetimler, kamu kaynakları ile yapılan tüm işler, özel sektörün yapmış olduğu faaliyetler, sorunlar, istekler, talepler, temennileri dinlemek için buradayız.” diye konuştu.

Yavi Mahalle sakinleri; mahalleri ile Çatak Mahallesi bağlantı yolu genişletme, iyileştirme çalışması istediklerini söylediler. Mahallelilere çok fazla su sorunu yaşadıklarını ifade ederek en kısa sürece mahallelerindeki bu eksiğin giderilmesini istediler. Diğer taraftan mahallede çöp konteynırlarının yetersiz olduğu ifade eden vatandaşlar kanalizasyonların derelere aktığını bu yüzden mahallelerinde alt yapı çalışması yapılması gerektiğini söylediler.

Ünye Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürü Mustafa Kuru, Yavi Mahallesi ile Çatak Mahallesi bağlantı yolu genişletme, iyileştirme çalışmaları için alt yapı çalışmalarının tamamlandığı ancak bir vatandaşın yaklaşık 40 metrekare kadar yer vermediği için bu çalışmanın yapılamadığını, mahalle muhtarıyla birlikte vatandaşı ikna etmek için çaba gösterdiklerini ancak vatandaşın ikna olmadığını söyledi.

Mustafa Kurun ayrıca Mahallede ihtiyaç görülen noktalara çöp konteynırı konulabileceğini, büz gereken yerlere ise büz konulabileceğini ifade etti.

Mahalledeki yol iyileştirme çalışmalarıyla ilgili Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Abdulkadir Hatipoğlu’nu arayan Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel, görüşmenin ardından Yavi Mahallesi’nin programa alındığı ve 2018 yılında mahallenin sıcak asfaltla buluşacağı müjdesini verdi.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, su sorunuyla ilgili OSKİ Genel Müdürü ile konuyu görüştüğünü, 3-4 kişinin abonelik işlemi için müracaat etmesi gerektiğini, bu müracaatlarında gerçekleştiğinde Yavi Mahallesi’nde 1 ay içerisinde su sorununun çözüleceğini  ifade etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaymakam, Güney,, Yavililerle, biraraya, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı