Haber Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 10:38 Bu haber 828 kez okundu
 
Kaymakamlık ve Belediyeden anlamlı iftar
Ünye Kaymakamlığı ve Ünye Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen iftar programında konukları Ünye’deki şehit ve gazi aileleri oldu.
GÜNDEM Haberi
Kaymakamlık ve Belediyeden anlamlı iftar

Programda; şehitlerin geride bıraktığı yakınları için ne yapılsa haklarının ödenemeyeceğine işaret eden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı; “Sizler değerli varlıklarınızı eşinizi, oğlunuzu, kardeşlerinizi, küçükler babalarını bu vatan için şehit verdiniz. Bundan daha kıymetli, bundan daha büyük bir fedakârlık yoktur." ifadelerinde bulundu.

Tavlı; Kur’an-ı Kerimde ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz onlar diridirler, ancak siz bilemezsiniz, siz onları anlayamazsınız’ diyor. İşte onun için biz de şehitler ölmez, vatan bölünmez diyoruz.” dedi.

Programa katılan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney;  Ramazan ayının insanın maddiyattan kısmen soyutlanıp manaya, öze, esasa yöneldiği bir ay olduğunu belirterek; " Bu ay varlık sahiplerinin varlıklarına şükretmesi gerektiğini hatırlatan yardımlaşmanın, birliğin ayıdır." şeklinde konuştu.  

Kaymakam Güney konuşmasında; "Yediğimiz yemek her tarafta aynı ama bizler şehit yakınlarıyla, değerli büyüklerimiz gazilerimizle birlikte aynı sofrada iftar yaptığımıza zaman inanıyorum ki sevabı ve mutluluğu da kat be kat fazla oluyor” dedi.

Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar programında Ünye protokolü ile şehit ve gazi aileleri bir araya geldi.

İftar programında konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, şunları söyledi; “Bu güzel Ramazan akşamında iftar sofrasında sizlerle beraber olmaktan duyduğum memnuniyeti özellikle belirtmek istiyorum. Bu vesile ile oruçlarımızın, ibadetlerimizin, hayır ve hasenatlarımızın makbul olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Artık Ramazanı şerif sonlarına doğru yaklaşıyoruz. Rabbim, Ramazana ulaştırdığı gibi inşallah bayrama da ulaştırmayı bizlere nasip eylesin diyorum” dedi.

-“Sizler için ne yaparsak yapalım hakkınızı ödeyemeyiz”-

Konuşmasında; "Ne yaparsak yapalım sizlerin hakkını hiçbir şekilde ödeyemeyiz" diyen Tavlı sözlerine şöyle devam etti; “Sizler değerli varlıklarınızı eşinizi, oğlunuzu, kardeşlerinizi, küçükler babalarını bu vatan için şehit verdiniz. Bunun dünyada herhangi bir karşılığı söz konusu olamaz. Bundan daha kıymetli, bundan daha büyük bir fedakârlık yoktur. Onların bu kahramanlıkları ve fedakârlıkları bizim varlık sebebimiz olmuştur ve bizler sizler için ne yaparsak yapalım sizlerin hakkını hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Kur’an-ı Kerimde ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz onlar diridirler, ancak siz bilemezsiniz, siz onları anlayamazsınız’ diyor. İşte onun için biz de şehitler ölmez, vatan bölünmez diyoruz” dedi.   

Ramazan yardımlaşma ve birlik ayı

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney de yaptığı konuşmada, “Ramazan, insanın maddiyattan, kısmen soyutlanıp manaya, öze, esasa yöneldiği, aslını htiği, varlık sahiplerinin varlıklarına şükretmesi gerektiğini hatırlatan yardımlaşmanın, birliğin ayıdır. Sizler bizim davetimize icabet edip bizleri onurlandırdınız. Yediğimiz yemek her tarafta aynı ama bizler sizlerle hele hele şehit yakınlarıyla beraber mesai yürüttüğümüz vatanımıza, milletimize ve halkımıza hizmet ettiğimiz arkadaşlarımızla, değerli büyüklerimiz gazilerimizle birlikte aynı sofrada iftar yaptığımıza zaman inanıyorum ki sevabı ve mutluluğu da kat be kat fazla oluyor” dedi.

İftar programına Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Ünye Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Bünyamin Dönmez, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Esat Can Öztürk, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Metin Özmen, Ünye Muhrip Gaziler Derneği Başkanı Yalçın Taşçıoğlu, daire ve kurum amirleri, şehit ve gazi aileleri katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaymakamlık, ve, Belediyeden, anlamlı, iftar,
Yorumlar
Haber Yazılımı