Haber Detayı
29 Nisan 2018 - Pazar 16:32 Bu haber 10092 kez okundu
 
Kıran Başvurusunu yaptı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte çalışan hemşerimiz Yavuz Selim Kıran, AK Parti Ordu İl Başkalığına milletvekili aday adaylığı müracaatı yaptı.
SİYASET Haberi
Kıran Başvurusunu yaptı

 

Milletvekili aday adaylığı müracaatında bulunmak için AK Parti Ordu İl binasına giden Yavuz Selim Kıran’ı ailesi, yakın dostları ve partililerde yalnız bırakmadı.

24 Haziran Genel seçimleri öncesi AK Parti Ordu İl Başkalığına milletvekili aday adaylığı müracaatı yapan kişi sayısının 32’ye ulaştığı ve başvuruların halen devam ettiği de öğrenildi.

AK Parti Ordu İl binası önünde aday adaylığı başvurusunun ardından basın açıklaması yapan Yavuz Selim Kıran: “Bugün ailemiz için, memleketimiz için, ülkemiz için çok farklı bir heyecanı yaşıyoruz. Kendi hayatımızda aldığımız bir kararla yaklaşık 13 yıldır partimizin çeşitli kademelerinde yaptığımız hizmetleri bugün Ak Parti Ordu Milletvekilliği Aday Adaylığı başvurusuyla farklı bir boyuta taşımak için buradayız. Başvurumuzu çok büyük bir heyecanla yaptık, yıllardır bu partinin bir neferi olarak farklı görevlerde, Başbakanlık Basın Halkla İlişkiler Müşavirliği görevim sırasında Sn. Cumhurbaşkanımızın o dönem konuşma metinleri yazan ekipte yer aldık. Daha sonra mecliste, parlamentomuzda, partimizin genel merkezinde, Avrupa Birliği Bakanlığımızda, Dış İşleri Bakanlığımızda farklı görevler vesilesiyle memleketimize hizmet ettik.

“Çok Kritik Bir Seçime Giriyoruz”

14 Ağustos 2001 yılından buyana, partimiz kurulduğu günden buyana çok farklı saldırılarla karşı karşıya ve bu saldırılar her seçimde zirve yapmıştır. Bu seçimde de bu saldırıların zirve yaptığını görüyoruz. İktidara geldiğimiz günden buyana farklı oyunlar oynadılar, muhtıralarla, darbe girişimleriyle, en son 15 Temmuz’da hain FETÖ’nün darbe girişimine şahit olduk. O akşamda Ordu’daydım, Ünye’deydim o mücadeleyi birlikte verdik Ordu’nun meydanlarında. 24 Haziran seçimleri bütün bu oyunların bozulacağı çok farklı bir tarihi milat olacak ve bu miladı da milletimizle birlikte inşallah 24 Haziran akşamı Ordu’da kutlayacağız.

“Bu Seçim Farklı Bir Açıdan da Heyecan Taşıyor”

İlk defa bir yönetim sistemi değişikliyle Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi değişikliğinin gerçekleşeceği seçim olacak. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ı milletimiz baş tacı ederek, Türkiye’nin seçilmiş Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk Başkanı olarak seçecek. Buna yürekten inanıyoruz ve partimizin bir neferi olarak sonuna kadar Cumhurbaşkanımızın arkasındayız. Seçim sürecinde kolaylıklar diliyorum, sık sıkta bir araya geleceğiz” dedi.

Ak Parti Ordu Milletvekili Aday Adayı Yavuz Selim Kıran:

1 Ocak 1985 Ünye doğumlu olan Yavuz Selim Kıran, Anafarta İlkokulu’nun ardından ortaokul ve lise öğrenimini Ünye Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü kazanarak eğitimine Ankara’da devam etti. Bölümünü 1 yıl erken şekilde şeref derecesiyle bitiren Kıran, bu süre zarfında farklı sertifika ve eğitim programlarına katıldı.

Lisans eğitiminin hemen ardından Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’ne atanarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde konuşmalarını hazırlayan ekibin içerisinde yer aldı. Daha sonra Avrupa Birliği Genel Sekreterliği Genel Sekreterlik Müşavirliği, Avrupa Birliği Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği, TÜBİTAK Başkan Danışmanlığı, TÜSSİDE Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Yavuz Selim Kıran, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte uzun yıllar devam eden birlikteliğini Dışişleri Bakanı Başdanışmanlığı ile sürdürdü.

Yavuz Selim Kıran, 2008 yılında ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen “Geleceğin Liderleri” eğitim programına seçildi. Temmuz 2008-Nisan 2009 arasında Bosch Vakfı sponsorluğunda Transfuse Derneği ve Avrupa Koleji tarafından düzenlenen “Liderlik Geliştirme Programı”na seçilen tek Türk katılımcı oldu. 2012 yılında Harvard Üniversitesi tarafından düzenlenen “Güneydoğu Avrupa’da Liderlik Programı” katılımcıları arasında yer aldı. İyi derecede İngilizce bilen Kıran, evli ve 1 çocuk babası.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kıran, Başvurusunu, yaptı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı