Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 23:58 Bu haber 535 kez okundu
 
Komedyen Gökbakar'dan siyanürle altın aramaya tepki
Ünlü komedyen Şahan Gökbakar da Fatsa’da siyanürle altın aranmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi.
GÜNDEM Haberi
Komedyen Gökbakar'dan siyanürle altın aramaya tepki

Gökbakar, “Bu yabancı şirketlere bu cennet toprakları satanlar, bu izinleri verip güzelim doğanın rezil olmasına sebep olanlar iyi araştırılmalıdır” ifadelerinde bulundu.

 

Recep İvedik karakteriyle ünlenen ve milyonların sevgisini kazanan Şahan Gökbakar da Fatsa’da siyanürle altın aranmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

 

Şahan Gökbakar, “yine siyanür ve altın madeni” başlığıyla instagram hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelerde bulundu:  “Ne kuş cıvıltıları kaldı, ne meyve veren ağaç, ne de temiz yeraltı suyu diyor Ordu halkı… Sularında bulunan yabancı maddeler ve ağır metaller normalin 280 katına yükselmiş. Bu sefer bir İngiliz şirketi… Güzelim kestane ağaçları kesiliyor. Yetmiyor yaptıkları alan 3 katı daha büyüklüğünde alan kesmeye başlıyorlar... Ne için? Devletimize kalan altın parası ne kadar biliyor musunuz? 9 milyon dolar. Kestane ağaçları kesilmese ve kestane ihracatı yapılsa yok edilen bölgeden elde edilecek kestane değeri 180 milyon dolar! Yazık, günah vallaha. Bu yabancı şirketlere bu cennet toprakları satanlar, bu izinleri verip güzelim doğanın rezil olmasına sebep olanlar iyi araştırılmalıdır. Kimdir bu kararları verenler? Akıl ve mantık ile açıklanamaz bir durum.”

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Komedyen, Gökbakar'dan, siyanürle, altın, aramaya, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı