Haber Detayı
06 Ağustos 2018 - Pazartesi 01:09 Bu haber 1822 kez okundu
 
Kurban tedbirleri için din görevlilerini topladı
Ünye Müftüsü Vedat Başsan, Kurban Bayramı,konusunda Ünye’de görev yapan din görevlileriyle bir araya gelerek değerlendirme yaptı.
GÜNDEM Haberi
Kurban tedbirleri için din görevlilerini topladı

Ünye Müftüsü Vedat Başsan, din görevlileriyle bir araya gelerek toplantı yaptı.

Toplantıda 4-6 yaş gurubu eğitiminin önemine değinerek, 4-6 yaş grubu kreşlerinde çocukların yemesinden içmesine, yatmasından kalkmasına, temizlik alışkanlıkları, ağız bakımı, ev temizliği gibi birçok alanda donanımlı olarak yetişmesi için gayret sarf ettiklerini söyledi.

Kurban Bayramı’nın önemine de değinen Müftü Başsan, kurban alınırken ve kesilirken dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili din görevlilerine bilgi verdi, tavsiyelerde bulundu.

Kurban edilecek hayvanın sağlıklı ve besili olması gerektiğini belirten Başsan, "Kurban edilecek hayvan büyükbaşsa 2, küçükbaşsa 1 yaşını doldurması gerekiyor. Vatandaşlarımızın kurban alırken Tarım ve Orman Bakanlığı’nın belirlediği sağlık raporlarına dikkat etmesi gerekiyor." dedi.

Ünye gibi bir kentte bugüne kadar Müftülük Sitesi’nin yapılamamış olmasının eksiklik olduğunu ifade eden Vedat Başsan, içinde birçok sosyal alanı, konferans salonu, dersliklerle Ünye’nin ihtiyacı olan Müftülük Sitesi inşaatı için tüm din görevlilerinin elini taşın altına koymasını isteyerek, bu konuda cemaatlerine bilgi vermelerini istedi ve tüm Ünye’den destek beklediklerini söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kurban, tedbirleri, için, din, görevlilerini, topladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı