Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 09:38 Bu haber 859 kez okundu
 
Kurtulmuş'tan Vali'ye "Geçmiş olsun" ziyareti...
AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Ordu'ya yaptığı ziyaretler kapsamında Ordu Valisi Seddar Yavuz’u da ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
Kurtulmuş'tan Vali'ye

Kurtulmuş; "Ordu-Giresun Havaalanındaki sözlü saldırılar, hakaretler dolayısıyla karşılaştığı muameleden dolayı Sayın Valimize tabiri caizse geçmiş olsun ziyaretinde de bulunuyorum." dedi.

 

AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş bayramlaşma ve çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Ordu gezisi kapsamında Ordu Valisi Seddar Yavuz'u da ziyaret etti. Kurtulmuş, ziyareti bayramlaşma ziyareti olarak yaptığını, ancak havaalanında CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu milletvekili Seyit Torun ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun VİP'ten geçmek istemeleri sırasında yaşanan olaylar ve Vali'yi hedef alan hakaretler nedeniyle bir geçmiş olsun ziyareti de olduğunu belirterek şöyle konuştu;

 

Güngörmüş bir devlet adamı...

”Sayın Valimizin geçmiş bayramını kutlamak, yaptığı hizmetlerde başarılar dilemek için buradayız. Seddar Bey, Ordu İline çok önemli hizmetlerin yapılmasına vesile oldu. Eskilerin tabiriyle gerçekten güngörmüş bir devlet adamı olarak ilimize, memleketimize fevkalade değerli hizmetleri oldu ve olmaya devam ediyor. Devam edecektir. Bir mülki idare amir olarak, mülki amir olmanın ötesinde bu şehrinde bir hemşerisi olarak, Ordu’ya, Ordululara yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçlerde de değerli hizmetleri, katkıları olmaya devam edecek” dedi.


Numan Kurtulmuş, 5 Haziran Çarşamba günü CHP istanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu’dan İstanbul’a uçuş sırasında Ordu Giresun Havalimanı VIP salonunda yaşanan olayla ilgili olarak da basın mensuplarına şu açıklamayı yaptı:


Olay bir VİP krizi değildir

“Havaalanında yaşanan bir olumsuzluk dolayısıyla Ordu İlimiz ve Vali Bey, Türkiye kamuoyuna bir şekilde girmiş oldu. CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı ve beraberindeki CHP üst düzey yöneticilerinin de olduğu heyetin, Ordu-Giresun Havalimanında karşılaştığı durum maalesef bir VIP krizi şeklinde tanımlanamaz. Ortadaki mesele VIP krizi falan değildir. Açıkça, düpedüz kim olursa olsun bazı siyasetçilerin devletin valisine, devletin valisinin şahsında Türkiye Cumhuriyeti Devletine, buradaki kamu görevlilerine yapılan açık bir haksızlık, açık bir saldırı, açık bir hakaret ve hatta açık bazı tehditler söz konusudur. Bunu bir VIP krizi olarak değil, devletin valisine karşı yapılmış bir hakaret olarak tanımlamak, böyle görmek durumundayız.

 

Tabiri caizse geçmiş olsun ziyaretinde de bulunuyorum

Kabul edilebilir bir durum değildir. Siyasetçiler zaman zaman kendi arzu etmedikleri durumla karşılaşabilirler, farklı kanaatleri olabilir, herhangi bir olay karşısında farklı yaklaşımları olabilir. Ama, herkesin ister iktidar mensubu, ister muhalefet partilerin mensubu olsun, herkesin asgariden göstermesi gereken temel tavır devletin bütün kurum ve kuruluşlarına ve onların temsilcisi olduğu şahıslara karşı ölçülü davranmak mecburiyetindedir. Siyasetçi ağzından çıkan lafı, yaptığı işi, o anki o hava içerisinde kendisince haklı görebilir ama Türkiye kamuoyunu yaralamıştır. Türkiye’de vicdan sahibi büyük çoğunluğu rahatsız etmiştir. Meselenin böyle bir VIP krizi şeklinde lanse edilmesini de doğru bulmuyoruz. Bu sözlü saldırılar, hakaretler dolayısıyla karşılaştığı bu muameleden dolayı Sayın Valimize tabiri caizse geçmiş olsun ziyaretinde de bulunuyorum. Bu yanlışın hep beraber karşısında olmamız lazım. Bu yanlışın içinde ismi geçen CHP’nin üst düzey yöneticilerinin de bir şekilde kendilerini halkın gözünde ibra edecek tavır ve davranışlar içinde olması lazım. Karşılaşılan bu durumla ilgili vali bey gerekli hukuki mücadeleyi de başlattığını kamuoyu ile de paylaştı.

 

Sürecin takipçisi olacağız

 

Vahim bir yanlıştır, çok büyük hatadır, çok büyük terbiyesizliktir, çok büyük skandaldır. Bunların bir karşılığı olması gerekir diye düşünüyorum. Bir kez daha en üst perdeden sayın Ekrem İmamoğlu ve üst düzey CHP yöneticilerinin de için de bulunduğu bu skandalın ortaya çıkmasında payı olan herkesi kınıyorum. Bu ayıptır, siyaseten yakışıksızdır. Böyle bir tavrın olması, günümüz Türkiye’sinin kaldıramayacağı bir durumdur. İnşallah bu durumu tashih ederler ve kamuoyu önünde de davranışlarından dolayı özür dilerler.”

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Kurtulmuş'tan, Vali'ye, "Geçmiş, olsun", ziyareti...,
Yorumlar
Haber Yazılımı