Haber Detayı
24 Kasım 2019 - Pazar 21:57 Bu haber 558 kez okundu
 
Limanda oksijen azalınca devreye iskele girdi
Perşembe’de Kışlaönü Balıkçı Barınağı’nda yükleme ve boşaltma yapan kamyonlardan akan hamsi suyu, liman içi suyunu oksijensiz bıraktı. Balık çiftliklerine takviye yapacak olan balıkçılar ise balıkların ölmemesi için çareyi ilçe merkezindeki iskelede aradı. İskeleye getirilen havuza aktarılan balıklar, daha sonra büyük havuzlara alındı.
GÜNDEM Haberi
Limanda oksijen azalınca devreye iskele girdi

Sakin Şehir Perşembe’de Kışlaönü Balıkçı Barınağı’nda yükleme ve boşaltma yapan kamyonlardan akan hamsi suyu, liman içindeki deniz suyunu oksijensiz bıraktı. Balık çiftliklerine il dışından gelen levrek ve somonlar ise tanklardan havuzlara Perşembe iskelesinden boşaltılmaya çalışıldı. Su Ürünleri Mühendisi Orkun Sezer, hamsi suyunun deniz suyuna karşıması nedeniyle liman içindeki suyun oksijensiz kaldığını, havuzlara aktarılacak olan balıkların ölmemesi için de barınak yerine, iskeleden deniz suyuna bırakılmasını kararlaştırdıklarını söyledi.

Yılbaşına kadar nakil devam edecek

Balıkların Rize’den ilçeye getirildiğini kaydeden Sezer, “Liman içinde hamsi suyundan dolayı biraz oksijen sıkıntısı olduğundan, toplu ölümler olmasın diye burada boşaltma yapıyoruz. Bu balıklar nakilden sonra büyük havuzlara alınacak. Havalar müsait olduğu sürece aktarımlarımızı burada yapacağız. Şayet hava şartları müsait olmazsa başka önlemlerimiz var. Hamsinin çok olduğu dönemlerde bu yolu kullanacağız. Bizim balık nakil işimiz yılbaşına kadar devam edecek” diye konuştu.

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Limanda, oksijen, azalınca, devreye, iskele, girdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı