Haber Detayı
21 Nisan 2019 - Pazar 17:26 Bu haber 487 kez okundu
 
Lisanslı depoculuk stratejik bir görev
Stratejik bir tarım ürünü olan fındığın değerinin korunması ve ülkeye en çok kazandırması için lisanslı depoculuğun hayata geçmesinin stratejik bir görev olduğuna dikkat çekildi.
GÜNDEM Haberi
Lisanslı depoculuk stratejik bir görev

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akbulut, "Stratejik bir ürün olarak gördüğümüz fındığın yurt dışına pazarlanmasında da elimizi güçlendirmek için mutlaka lisanslı depoculuğa geçmeliyiz." dedi.

Akbulut, üreticilerin doğru depolama yapması durumunda Türk fındığının alıcıya hak ettiği fiyattan ulaşacağına işaret ederek, bu konuda uzun süredir uğraş verdiklerini ve üreticileri doğru bilgilendirmek adına çalıştıklarını kaydetti.

Sanayici de lisanslı depoyu bekliyor

Akbulut, fındıkta lisanslı depoculuğun stratejik önemine işaret ederek, şunları kaydetti: "Şu anda maalesef yeterli düzeyde lisanslı depolara bırakılan ürünümüz yok. Stratejik bir ürün olarak gördüğümüz fındığın yurt dışına pazarlanmasında da elimizi güçlendirmek için mutlaka lisanslı depoculuğa geçmeliyiz. Sanayici de zaten bunu bekliyor."

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Lisanslı, depoculuk, stratejik, bir, görev,
Yorumlar
Haber Yazılımı