Haber Detayı
22 Aralık 2019 - Pazar 15:54 Bu haber 611 kez okundu
 
Liselilere meslek tanıtım programı...
Ordu İŞKUR İl Müdürlüğü ve Ordu Mali Müşavirler Odası, Zuver Kaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine “Meslekleri Tanıtıyoruz" programı düzenledi.
EĞİTİM Haberi
Liselilere meslek tanıtım programı...

Ordu İŞKUR İl Müdürlüğünün, Zuver Kaya Teknik ve Anadolu Lisesinde Düzenlediği "Meslekleri Tanıtıyoruz" Programa Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş, Oda Sekreteri M. Ender Sönmez, İşkur İl Müdür Yardımcısı Kayhan Kara, İşkur Şube Müdürü Ömer Yafes Demir, İş ve Meslek Danışmanları Özge Yüksel ve Didem Aktaç Katıldı.

Okul toplantı salonunda düzenlenen programda Oda Başkanı Bahadır BAŞ ve Oda Sekreteri Mehmet Ender SÖNMEZ; “Mali Müşavirlik Mesleğini" öğrencilere tanıttılar. 

Mesleği tanıtmak için yorulmamak lazım...

 

Programda konuşma yapan Oda Başkanı Bahadır Baş; ‘‘Hangi mesleği icra ederseniz edin bir tane altın kural vardır, önce iyi insan olmak gerekiyor. Muhasebecilik mali müşavirlik mesleği çok önemli bir meslektir. Devletin bütçesinin gelirleri mali müşavirler tarafından oluşturuyor. Türkiye’de yaklaşık 111 bin mali müşavir var. Sizler geleceğin Mali Müşavirleri, geleceğin nitelikli muhasebe ara elemanlarısınız. Bunun için çok çalışmalısınız. Hayatınızda farkındalık yaratmalısınız ki sonuçlar sizleri sevindirsin. Bize bu imkânı sağlayan İŞKUR İl Müdürümüz İsa Kaymak, İl Müdür Yardımcımız Kayhan Kara, Okul Müdürümüz Çiğdem Çolak; Değerli Muhasebe Hocalarımız İlhan Yılmaz, Sebahat Özyılmaz, Sülün Çelik, Halil İbrahim Kırca ve toplantıya katılan değerli öğrenci arkadaşlarıma teşekkür ediyor. Hepinize başarılı bir öğrenim hayatı diliyorum.” dedi. 

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Liselilere, meslek, tanıtım, programı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı