Haber Detayı
05 Ekim 2020 - Pazartesi 22:17 Bu haber 181 kez okundu
 
Mahalleli Direndi Sondaj Durdu
Ünye’nin Yeşilkent, Çiğdem ve Üçpınar mahallelerinde maden arama faaliyetine başlandığını öğrenen mahalle sakinleri sondaj yapılan alanda toplanarak tepki gösterdi. Onlarca mahalleli maden arama faaliyetinin durdurulmasını isteyince sondaj çalışmasına ara verildi.
GÜNDEM Haberi
Mahalleli Direndi Sondaj Durdu

SONDAJ EKİKİBİ ALANDAN UZAKLAŞTI

Ünye’nin 3 mahallesinde özel bir firma tarafından maden arandığını öğrenen çok sayıda kişi sondaj yapılan alanda toplandı. 3 mahalleden gelen civar sakinleri sondaj yapılan alana gelerek maden aranmasına tepki gösterdi. Sondaj ekibi sondajda kullanılan araç ve gereçleri bırakarak alandan uzaklaştı. Özellikle altın arandığını söyleyen mahalle sakinleri maden armasının bölgede maden arama faaliyetini sona erdirilmesini istedi.

FATSA GİBİ OLMAK İSTEMİYORUZ

Mahalle sakinlerinin tepkilerinde taşıdıkları afişler de dikkat çekti. ‘Siyanürlü altın aramaya hayır, sonuna kadar direneceğiz çocuklarımızı koruyacağız, su diye zehir içmeyeceğiz gibi afişler taşıyan mahalle sakinleri siyanürle altın arama çalışmasını sonuçlarına Fatsa’da tanık olduklarını belirterek Fatsa gibi olmak istemediklerini ifade etti. Çeşitli STK ve siyasi parti temsilcileri de eyleme destek verdi. 

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Mahalleli, Direndi, Sondaj, Durdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı