Haber Detayı
24 Haziran 2018 - Pazar 23:34 Bu haber 2732 kez okundu
 
Mazot-Gübre desteğinde son tarih 30 Haziran
Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, 2018 yılı mazot-gübre desteği güncelleme işlemlerinin 30 Haziran 2018 tarihinde sona ereceğini ifade ederek güncelleme işlemlerini yapmayan üreticilerin ellerini çabuk tutmalarını istedi.
GÜNDEM Haberi
Mazot-Gübre desteğinde son tarih 30 Haziran

2018 yılı mazot-gübre desteği güncelleme işlemlerinin 30 Haziran 2018 tarihinde sona eriyor. Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, gazetemize özel yaptığı açıklamada üreticilere çağrıda bulunarak güncellemeleri yapmalarını istedi.

-“Üreticilerimize ulaşmaya çalışıyoruz”-

Üreticilerin destekten yararlanmalarını istediklerini belirten Sarıkahraman, “2018 yılına ait mazot-gübre desteği güncelleme işlemleri 30 Haziran 2018 tarihi itibariyle sona eriyor. Üreticilerimizin devletimizin bu desteğinden yararlanabilmeleri için bu tarihe kadar Ziraat Odamıza gelmelerini istiyoruz. Diğer taraftan biz incelemeler yaparak yaptırmayan üreticilerimize ulaşmaya çalışıyoruz.” dedi.

-“İnşallah alınan bu destekler yerinde kullanılır”-

Alınan desteğin ürün ve bahçede değerlendirmek açısından önemi olduğunu ifade eden Sarıkahraman, şöyle konuştu:

"İnşallah alınan bu destekler yerinde kullanılır. Diğer taraftan ödenen desteği üreticimiz bu alanlarda kullanırsa üründe verim ve kaliteyi arttırırız. Dolayısıyla birimde de maliyeti düşürmüş oluruz. Biz devletimizin vermiş olduğu desteği fındık ürününde ve arazinin üzerinde değil de başka amaçlarla kullanırsak o zaman yapılan desteğin bir anlamı olmaz."

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mazot-Gübre, desteğinde, son, tarih, 30, Haziran,
Yorumlar
Haber Yazılımı