Haber Detayı
29 Nisan 2018 - Pazar 14:51 Bu haber 3014 kez okundu
 
Murat Ocak’tan birliktelik vurgusu
24 Haziran Seçimleri’nde milletvekili aday adaylığı için Ünye Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Murat Ocak, yapmış olduğu adaylık açıklamasında birliktelik vurgusu yaptı.
SİYASET Haberi
Murat Ocak’tan birliktelik vurgusu

-“Murat Ocak partimiz kurulduğu günden beri her kademesinde görev yapmış kardeşinizdir”-

Murat Ocak aday adaylığına ilişkin düzenlemiş olduğu basın toplantısında şunları söyledi; “Bildiğiniz üzere 14 Ağustos 2001 yılında AK Partimizin çıkmış olduğu bu kutlu yürüyüşten bu tarihe kadar defalarca seçimler kazandık. Yerel seçim kazandık, genel seçim kazandık, referandum ve Cumhurbaşkanlığı seçimi kazandık. Her kazanımda aslında Türkiye’nin kendisi kazandı. Yeni Türkiye oluştu. Bu yeni Türkiye ile beraber istikrar, refah ve barış oluştu. Çevre yolları, hava yolları geldi. İnsana değer geldi. Bunlar gelirken paralarımızdan bol bol sıfırlar gitti. Hastane kuyrukları, yüksek faiz ve enflasyon gitti. İşte bu kazanımlar heba olmasın diye 24 Haziran Seçimleri çok önemlidir. Çünkü 24 Haziran’da ilk defa Cumhurbaşkanlığı Sistemi seçimi olacak. Onun için çok önemlidir. Bu kadar önemli olan seçimlere katkı sağlamak için ben bugün itibariyle 27. Dönem Milletvekili Adayı olarak sizlerin karşınızdayım. Çünkü Murat Ocak bu partimizin kurulduğu günden bugüne her kademesinde görev yapmış kardeşinizdir. Bu toplantıda bulunan birçok arkadaşımızla beraber bazen bayrak astık, bazen kapı kapı dolaştık, çoğu basın mensubu ile o soğuk geceleri beraber geçirdik. Çünkü 2001 tarihinde başlanılan bu kutlu yürüyüşte ilk başlan beri bizler bu arkadaşlar ile vardık” dedi.  

-“Bizde elimizden geldiği kadar kendisine ve sizlere hizmet etmeye çalıştık”-

Ocak, dört yıldır yürüttüğü Belediye Başkan Yardımcılığı görevini kendisine veren Başkan Ahmet Çamyar’a teşekkür ederek konuşmasına şöyle devam etti; “Hepiniz bildiği üzere son dört yıldır da belediye başkan yardımcılığı görevini yürütüyorum. Bana bu görevi tevdi eden Sayın Belediye Başkanım Ahmet Çamyar Beye tekrar huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Dört yıldır başarıyla kendisi belediye başkanlığı görevini götürmektedir. İnanıyorum ki çok daha dört yıllar götürecektir. Bizde elimizden geldiği kadar karınca kaderince dört yıl boyunca kendisine ve sizlere hizmet etmeye çalıştık. Belediye Başkan Yardımcılığının da şahsıma katkıları oldu. yanımızda muhtar arkadaşlarımızda var. Muhtar arkadaşlarımızla beraber çalışma arkadaşlığı yaptık. Hani diyor ya bizim Cumhurbaşkanımız benim muhtarlarım çalışma arkadaşlarımdır diye benim muhtarlarım bizim uç beyimizdir diye işte bu doğrultuda bizde muhtarlarla ekip ve çalışma arkadaşlığı yaptık. Fevzi Çakmak Mahallesi’nden Pelitliyatak’ın Fındıklı’sına beraber çalıştık. İnkur’un Kurna’sından Hanyanı’nın Söylemez’ine yine beraber çalıştık. Tekkiraz’ın Koruklu’sundan Fatih’in Meydanı’na yine beraber çalıştık. Onun için ben bu bölgelerde yapılan yolları, insanların yapısını, havasını bildiğime inanıyorum” dedi.

-“Ünye’mizin tozunu biz beraber soluduk”-

Beraber yürüdüğüm bu teşkilat mensubu arkadaşlarımla şimdi ben tekrar beraber yürümek istiyorum diye Ocak konuşmasında şu ifadelere de yer verdi; “Gençlik Kolları arkadaşlarım çoğu zaman direklere bayraklar asarken onların ne düşündüğünü iyi biliriz. Çünkü biz o bayrakları beraber astık. Benim Kadın Kolları kardeşlerim bacılarım, analarım gece gündüz demeden kapı sokak sokak dolaşırken evdeki pişmiş yemeğini bırakırken biz beraber çalıştık, onların düşüncesini iyi biliriz. Ana kademedeki birçok arkadaşımız çoğu zaman dükkânlarını elemanlarına teslim etmişken, bu teşkilat mensubu arkadaşlarımız günlerce evlerine uğramaz iken, o fedakârlığın ne demek olduğunu iyi biliriz. Çünkü ben o kademeden geldim. Onun için biz takdir buyurursunuz ki Ünye’mizin tozunu biz beraber soluduk. Ünye’mizin kaldırımlarında biz beraber yürüdük. İşte benim beraber yürüdüğüm bu teşkilat mensubu arkadaşlarımla şimdi ben tekrar beraber yürümek istiyorum”

-“Artık ulaşılamaz siyasetçi profilinden bu memleket kurtulmalıdır”-

Ocak siyasetçilere ulaşma problemi olduğunu da iafde ederek şunları söyledi; “Ben buradaki dört yıllık aktif siyasi hayatımda teflonun hep diğer ucunda olduk. Belki o an bakamadıysak on dakika veya bir saat sonra hep dönen kesim olduk, olmakta durumundayız. Çünkü siyasetçi gece 12’de de ulaşılabilir olmalıdır. Artık ulaşılamaz siyasetçi profilinden bu memleket kurtulmalıdır.  Ben demiyorum ki size Asarkaya’nın tepesini alıp Kızılkaya’nın tepesine koyacağım. Böyle bir idealimde yok. Ben bu memlekete huzur, barış ve birlik beraberlik getirilmesine vesile olacağım. Bunların olduğu yerde hizmetin olmaması mümkün mü?”

-“Ben içinizden biriyim”-

Ocak, konuşmasını şöyle noktaladı; “Ben sizin içinizden biriyim. Belki uzun zamandan beri içimizden bir arkadaş çıksın, siyaseti bilsin, Ünye’yi tanısın. Niye hep başka türlü olsun diye çok geçirmişsinizdir. Çünkü ben çok şahit oldum. Ben içinizden biriyim. Sizlerle beraber yol yürümek istiyorum”

Düzenlenen toplantıya Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren, Ünye Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Ekici, Ünye 1957 Spor Kulüp Başkanı Abdullah Sarı, muhtarlar, basın mensupları ve partililer katıldı. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Murat, Ocak’tan, birliktelik, vurgusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X